Serie A: füttyszótól síró San Siro, sima Milan-vereség otthon

2014.11.02. 22:40
Zapata öngólja indította el a Milant a lejtőn (Fotó: Reuters)
A Serie A 10. fordulójának vasárnap esti mérkőzésén a Palermo meglepően simán nyert 2–0-ra a rendkívül gyenge napot kifogó AC Milan otthonában.

Nem kezdődött jól a mérkőzés a Milan számára, ugyanis Alexet már a 3. percben le kellett cserélni, ami a Serie A történetének ezredforduló utáni leggyorsabb játékosváltását jelentette. A nagyobb gond azonban az volt a hazaiaknak, hogy a brazil helyére érkező Cristian Zapata kifejezetten indiszponáltan szállt be a mérkőzésbe.

A kolumbiait csapattársai sem segítették ki, több gyatra egyéni teljesítmény is akadt a Milanban, aminek következtében Franco Vázquez és Pablo Dybala révén már a meccs elején előnyre tehetett volna szert a szicíliai gárda. A Milannak volt pár perc fellángolása, amikor előbb Andrea Poli pörgetett, majd Fernando Torres fejjel, Jérémy Ménez lábbal helyezett a kapu mellé.

ÖN(GÓL)VESZÉLYES
Az Infostrada kimutatásai szerint Zapatának ez már a 4. öngólja volt az olasz bajnokságban, ez – másik hat játékossal megosztva – rekord.

Aztán a félidő közepén jött Zapata, és agyoncsapta a hazai szurkolók bizakodásba átcsapó kedvét. Egy szöglet után olyan szerencsétlenül ért bele a labdába, hogy az a saját kapujában kötött ki, a Palermo pedig pillanatok alatt kétgólos fórt kovácsolt a lélektani előnyből. S lehetett volna az akár több is, ha a kapuban a Christian Abbiati helyét visszavevő Diego López nem ment több alkalommal szenzációsan. 0–1

Dybala első helyzeténél is így történt, ám pillanatokkal később már kihasználta az újabb ziccert, és miután lerázta magáról Zapatát, kíméletlenül a bal felsőbe zúdította a labdát. 0–2

Édgar Barreto lövése után ismét López nagy bravúrjára volt szükség, Inzaghi joggal mérgelődött a világgal a félidő végén.

A második játékrészre érkezett Stephan El Shaarawy, aki amellett, hogy gyorsan összeszedett egy sárga lapot színészkedésért, csempészett némi lendületet a rossoneri játékába, de csak némit – és ez ezen a találkozón kevés volt.

Helyzetek nélkül zajlott a második játékrész, a Palermo taktikusan lezárta a széleket, és visszazárt a kapuja előterébe. S az igazi kritika: míg a meccs közben többször is felhangzott a füttyszó a San Siróban, a végén már a keserű hangok is elhaltak, gyakorlatilag hazafelé tartott az összes szurkoló.

A Milannak 2724. elsőosztályú fellépésén ez volt a 600. veresége, a második ebben a bajnokságban.

SERIE A
10. FORDULÓ, VASÁRNAPI MÉRKŐZÉSEK

Milan–Palermo 0–2 (Zapata 23. – öngól, Dybala 26.)
KORÁBBAN
Chievo–Sassuolo 0–0

Sampdoria–Fiorentina 3–1 (Palombo 27. – 11-esből, Rizzo 43., Éder 78., ill. Szavics 45.)
Torino–Atalanta 0–0
Udinese–Genoa 2–4 (Di Natale 1., Widmer 41., ill. Marchese 22., Falque 25., Matri 54., Kucka 87.)

1. Juventus 10 8 1 1 18–4 +14 25
2. Roma 10 7 1 2 16–6 +10 22
3. Sampdoria 10 5 4 1 12–6 +6 19
4. Napoli 10 5 3 2 19–12 +7 18
5. Genoa 10 5 3 2 14–10 +4 18
6. Lazio 9 5 1 3 16–9 +7 16
7. Milan 10 4 4 2 17–13 +4 16
8. Udinese 10 5 1 4 13–13 0 16