A Milan két góllal nyert a Genoa otthonában

2013.03.08. 20:40
Pazzini szerezte meg a vezetést a Milannak
Az olasz élvonalbeli labdarúgó-bajnokság (Serie A) 28. fordulójának nyitó mérkőzésén a Milan kétgólos győzelmet aratott a Tőzsér Dánielt végig a soraiban tudó Genoa otthonában. A mérkőzés krónikájához hozzátartozik, hogy a milánóiak a 65. perctől emberhátrányban játszottak Kevin Constant kiállítása miatt.

AZ ELŐZMÉNYEK

A Genoa alapvetően jó formának örvend, és biztató előjelekkel várja a Milan elleni összecsapást. Davide Ballardini csapata a legutóbbi hat bajnoki mérkőzéséből mindössze egyet veszített el, míg hazai pályán a legutóbbi négy összecsapásából hármat is megnyert.

Ami a hiányzókat illeti: a Genoánál biztosan nem léphet pályára az eltiltott Juraj Kucka, valamint a sérüléssel bajlódó Antonio Floro Flores, Matuzalém, Marco Rossi és Rubén Olivera sem.

A Milan a szezon második szakaszában rátalált régi önmagára: Massimiliano Allegri együttese már kilenc forduló óta veretlen a bajnokságban, igaz, a legutóbbi öt idegenbeli fellépéséből csak egyet nyert meg, de ha ma győz, akkor – átmenetileg biztosan – két pontra megközelíti a tabella második helyén álló Napolit.

A piros-feketék Genovába elutazott 23 fős keretének tagja a sérüléséből felépülő Mario Balotelli, az eltiltását letöltő Philippe Mexes, valamint Kevin Constant és Bojan Krkic is, ugyanakkor továbbra sem bevethető Daniele Bonera, Luca Antonini és Nigel De Jong.

A találkozónak külön pikantériát ad Marco Borriello és Stephan El Shaarawy személye. Mindkét támadó korábbi csapata ellen léphet pályára a Luigi Ferraris Stadionban rendezendő találkozón.

A két csapat legutóbbi három mérkőzését a Milan nyerte, Genovában legutóbb 2–0-s milánói győzelem született.

1. FÉLIDŐ

A mérkőzés első tizenöt percében nem forogtak veszélyben a kapuk, a labdát a Milan birtokolta többet, ám komoly helyzetet nem tudtak kialakítani Massimiliano Allegri tanítványai.

A folytatásban sem változott drasztikusan a játék képe: rengeteg technikai hiba, és sok apróbb szabálytalanság jellemezte a csapatokat, amelyhez nagyban hozzájárult a Luigi Ferraris Stadion kifogásolható állapotban lévő gyepszőnyege is.

A 22. percben azonban első valamirevaló helyzetéből megszerezte a vezetést a Milan. Mattia De Sciglio jobb oldali beadását követően a Genoa védelme röviden szabadított fel, az érkező Giampaolo Pazzini pedig hatalmas erővel bombázott a kapu bal felső sarkába úgy, hogy a labda még a keresztlécet is érintette, 0–1.

Az első félidő második részében már inkább a Genoa irányította a játékot, ám a Milan jól megszervezte a védekezését, így igazán komoly lehetőségig nem tudtak eljutni a hazaiak, bár Marco Borriello előtt így is adódott lehetőség a gólszerzésre.

2. FÉLIDŐ

A második félidő elején felváltva forogtak veszélyben a kapuk: hazai oldalon a kapura egyedüliként veszélyes Borriello, míg a vendégeknél Balotelli és El Shaarawy előtt nyílt esély a gólszerzésre, ám egyikük sem élt vele.

Balotelli csereként is beköszönt (Fotók: Reuters)

Nem úgy a 60. percben: egy szöglet utáni kavarodás végén Cristian Zapata remekül tálalt a csereként beállt Mario Balotelli elé, aki 7 méterről, éles szögből a hosszú alsóba lőtte a labdát, 0–2.

Öt perccel később elszabadultak az indulatok a Luigi Ferraris Stadionban. Cesare Bovo követett el brutális szabálytalanságot Kevin Constant-cal szemben, aki annyira feldühödött az őt ért sérelmek miatt, hogy valósággal nekiugrott ellenfelének. A játékvezető ítélete: a Genoa védőjének sárga, a Milan szélsőjének piros lap.

A folytatásban a Genoa akarata érvényesült. Tőzsérék az utolsó félórában kapujuk elé szegezték a milánóiakat, akik azonban hősiesen őrizték kétgólos előnyüket. Vagy valamelyik védő vetődött bele a hazai játékosok lövéseibe, vagy Christian Abbiati avatkozott közbe.

A játék képe a hajrára sem változott, ám a Genoa nem tudott élni lehetőségeivel, így a Milan jó helyzetkihasználásának köszönhetően kétgólos győzelmet aratott, ezzel – átmenetileg – két pontra megközelítette a tabella második helyén álló Napolit.

SERIE A, 28. FORDULÓ
GENOA–MILAN 0–2 (0–1)
Genoa:
Frey – Granqvist (Jankovics, 77.), Portanova, Moretti – Cassani (Immobile, 59.), Bovo (Jorquera, 68.), Tőzsér, Vargas, Antonelli – Bertolacci, Borriello.
Milan: Abbiati – De Sciglio, Mexes (Yepes, a szünetben), Zapata, Constant – Flamini, Montolivo, Muntari – Niang, Pazzini (Balotelli, 24.), El Shaarawy (Abate, 68.).
Gólszerzők: Pazzini (22.), Balotelli (60.)
Kiállítva: Constant (65.)

A Milan jó helyzetkihasználásának köszönhette győzelmét.

94. perc: Vége a mérkőzésnek! Genoa–Milan 0–2!

90. perc: Négy perc a hosszabbítás!

88. perc: Antonelli kapott sárga lapot. A játékvezető biztosan tudja, hogy miért.

85. perc: Percek óta a Milan térfelén zajlik a játék, ám a Genoa nem tud komoly helyzetet kidolgozni.

A kiállítás óta a Genoa kapuja elé szegezi a Milant, ám ennek számszakilag (még) nincs eredménye.

77. perc: Kihasználja a harmadik cserelehetőségét a Genoa: Granqvist le, Jankovics be.

76. perc: Jorquera lőtt kapura mintegy 18 méterről, Abbiatinak nyújtózkodnia kellett.

71. perc: Felpörögtek az események a Genoa kapuja előtt: előbb Balotelli, majd Niang előtt adódott gólszerzési lehetőség.

68. perc: A kiállítás után mindkét csapat cserélt. A Genoánál a túlfűtött idegállapotban futballozó Bovót Jorquera, a Milannál El Shaarawyt Abate váltotta.

65. perc: Bovo brutálisan szabálytalankodott Constant-cal szemben, amiért sárga lapot kapott. A sértett ezt nehezen viselte, és valósággal nekiment a Genoa védőjének, a játékvezető ezért a cselekedetéért kiállította.

60. perc: Kétgólos a Milan előnye! Egy szöglet utáni kavarodás végén Zapatanagyszerű passzt adott Balotellinek, aki 7 méterről, éles szögből a hosszú alsóba lőtt, 0–2.

60. perc: Flamini a tizenhatoson belülre érve ezúttal a lövést választotta, Frey bravúrral védett.

59. perc:Cserélt a Genoa: Cassani helyett Immobile a pályán.

56. perc: Flamini tolta meg a labdát Frey mellett a büntetőterületen belül, majd eldobta magát. A játékvezető műesésért – teljes joggal – sárga lapot adott a francia középpályásnak.

54. perc: Borriello került lövőhelyzetbe a tizenhatoson belül, ám kísérlete középre tartott, így Abbiati könnyedén hárított.

53. perc: Balotellinek is megvan az első kapura lövése. El Shaarawy passzát követően egy védőt kicselezett, majd 18 méterről a kapu fölé durrantott.

50. perc: Bovo lőtt hatalmas kapufát 25 méterről, szabadrúgásból. Nem Abbiatin múlott, hogy nem született gól.

48. perc: El Shaarawy első lehetősége a mérkőzésen. A 16 méterről leadott lövés nem okozott gondot Freynek.

A szünetben cserélt a Milan: Mexest Yepes váltotta.

46. perc:Elkezdődött a második félidő.

Az első játékrészben a küzdelem dominált, a látványos futballal egyelőre adósak maradnak a csapatok.

45+2. perc: Vége az első félidőnek! A szünetben Genoa–Milan 0–1, az azóta már lecserélt Pazzini bombagóljával!

45. perc: Két perc a hosszabbítás az első félidő végén.

39. perc: Tőzsér szabadrúgását követően Borriello estében nyolc méterről a kapu fölé lőtt.

Rengeteg a szabálytalanság a mérkőzésen. A Milan-szurkolóknak van okuk aggódni kedvenceik egészségéért.

32. perc: a korábbi genoás Constant is besárgult Bovo akasztásáért.

Pazzini cseréjében valószínűleg erősen közrejátszott a keddi, Barcelona elleni BL-mérkőzés. Allegri alighanem elővigyázatosságból hozta le gólszerzőjét.

27. perc: Zapata kezezett a Milan tizenhatosán belül, a játékvezető sípja azonban néma maradt.

25. perc: Nem ő lenne. Balotelli húsz másodperccel becserélését követően sárga lapot kapott Bertolaccival szemben elkövetett szabálytalanságáért.

24. perc: Pazzini belesérült Portanova belépőjébe, nem tudja folytatni a játékot, Balotelli érkezik a helyére. Felvetődik a kérdés: mekkora gólt lőtt volna Pazzini, ha egészséges?

22. perc:Vezet a Milan! De Sciglio beadását röviden vágta ki a Genoa védelme, az érkező Pazzini pedig a lécet is segítségül hívva 15 méterről hatalmas erővel bombázott a hazaiak kapujába, 0–1.

A félidő közepéhez érkezve Balotelli elment melegíteni.

20. perc: Niang bombázott kapura mintegy 20 méterről, Frey nagyot hárított.

18. perc: Portanova kapott sárga lapot, miután nem kímélte Pazzinit.

Rengeteg a technikai hiba, de ehhez hozzájárul az Luigi Ferraris Stadion nem éppen tökéletes talaja is.

14. perc: Montolivo bal oldalról beívelt szabadrúgása az érkező társaknak nem volt jó, és a kapura sem volt veszélyes.

9. perc: Bertolacci került lövőhelyzetbe a tizenhatos vonalánál, el is vállalta, ám a lövést Abbiati biztosan hárította.

8. perc: A Milan birtokolja többet a labdát, ám a kapuk még nem forogtak veszélyben.

3. perc: Constant húzott el a bal oldalon, beadását Frey hatástalanította.

Stephan El Shaarawy 2008. december 21-én, 16 évesen és 55 naposan a Genoa színeiben debütált a Serie A-ban.

A sérüléséből felépült Mario Balotelli a milánóiak kispadján kezdi a mérkőzést.

1. perc: Elkezdődött a mérkőzés. A Genoa indította útjára a labdát.