Ezen a héten biztosan nem lesz bajnokavatás: Veronában ikszelt az Inter

2009.05.10. 17:05
Az Inter csak 2–2-es döntetlent játszott idegenben a Chievo ellen a Serie A 35. fordulójában, így bármi lesz az esti Milan–Juventus rangadó végeredménye, José Mourinho együttese ezen a héten még biztosan nem lesz bajnok. A Fiorentina idegenben nyert, így tovább növelte előnyét az egy pontot szerző Genoával szemben. A Roma kétgólos hátrányból mentett pontot Cagliariban.
Crespo már a 3. percben vezetést szerzett az Internek, amely azonban csak egy pontot szerzett Veronában
Fotó: Reuters

Az eltiltott Zlatan Ibrahimovic helyett Hernán Crespo kezdett, és ha már lehetőséget kapott, hamar élt vele, ugyanis már a 3. percben megszerezte a vezetést az Internek. Az argentin csatár Esteban Cambiasso lövése után pöckölt a hálóba, miután a labda kipattant Stefano Sorrentinóról. A Chievo kapusa nem sokkal később Mario Balotelli beadásánál is bizonytalanul avatkozott közbe, de Luis Figo lövése után egy szöglettel megúszta a hazai csapat.

A 27. percben semmivé lett az Inter előnye, Michele Marcolini ballábas löketére Júlio César nem ért oda, hiába nyújtózott.

Az első félóra végén a vezetést is átvehette volna a veronai gárda, de Sergio Pellissier fejese néhány centivel elkerülte a bal felső sarkot.

A fordulás után Balotelli lábában volt a milánóiak második gólja, de szép támadás végén benne is maradt – leblokkolták gyenge próbálkozását –, nem úgy, mint a 65. percben, amikor jobbal hatalmas gólt ragasztott a hazai kapuba – ekkor már Júlio Cruz volt az Inter éke, aki Crespót váltotta.

A Chievo azonban nem hagyta magát, és a 73. percben másodszor is egyenlített. A 2003-ban az Interben is megforduló Luciano lőtte ki a jobb alsót.

A 75. percben Javier Zanetti kezdett szlalomba, amely végén egészen a hazai tizenhatosig jutott, Sorrentino viszont biztosan védte az argentin próbálkozását.

A hátralévő időben több gól már nem esett, így az Inter ezen a héten biztosan nem lesz bajnok, bármi lesz a Milan–Juventus rangadó végeredménye.

A találkozó góljait itt tekintheti meg.

A negyedik helyre hajtó Fiorentina tovább növelte előnyét a Genoával szemben, miután Sztevan Jovetics és Luciano Zauri góljával nyerni tudott Cataniában, míg a Genoa Bergamóban csak egy pontot szerzett, azt is egy 91. percben lőtt góllal.

A Roma 2–0-s hátrányból mentette döntetlenre a Cagliari elleni mérkőzését, de ezzel is maradt a hatodik helyen a fővárosi gárda, mivel a Palermo kikapott Sienában.

A kiesés elkerüléséért zajló Torino–Bologna mecsen a hazaiak sokáig vezettek, ám a gólkirályi címre is esélyes Marco Di Vaio büntetőből egyenlített, így a piros-kékek elvittek egy pontot Torinóból.

SERIE A

35. FORDULÓ
Atalanta–Genoa 1–1 (Valdes 9., ill. Criscito 91.)
Cagliari–Roma 2–2 (Matri 34., Acquafresca 58., ill. Totti 63., Perrotta 69.)
Catania–Fiorentina 0–2 (Jovetics 11., Zauri 93.)
Chievo–Inter 2–2 (Marcolini 27., Luciano 74., ill. Crespo 3., Balotelli 65.)
Lecce–Napoli 1–1 (Zanchetta 44., ill. I. Piá 33.)
Siena–Palermo 1–0 (Calaió 60.)
Torino–Bologna 1–1 (Rosina 37., ill. Di Vaio 86.)
KÉSŐBB
Milan–Juventus 20.30
SZOMBATON JÁTSZOTTÁK
Sampdoria–Reggina 5–0 (Dessena 1., 31., Delvecchio 37., Marilungo 46., Pazzini 52.)
Lazio–Udinese 1–3 (Rocchi 56., ill. Flores 60., D’Agostino 69., Quagliarella 86. – 11-esből)

1. Internazionale 35 23 9 3 62–27 +35 78
2. Milan 34 21 7 6 64–29 +35 70
3. Juventus 34 19 9 6 61–34 +27 66
4. Fiorentina 35 20 4 11 51–35 +16 64
5. Genoa 35 17 10 8 47–34 +13 61
6. Roma 35 15 9 11 54–54 0 54
7. Palermo 35 16 4 15 51–46 +5 52
8. Udinese 35 14 9 12 51–45 +6 51