Egyre közelebb van az Internazionale újabb bajnoki címe

2008.04.27. 17:37
A táblázat élén álló első három csapat biztos győzelmet aratott riválisa felett az olasz labdarúgó-bajnokság 35. fordulójában. A Fiorentina döntetlent játszott hazai pályán a Sampdoria ellen, így a 3 pontot szerző Milan két pontra megközelítette a firenzeieket.
Az Inter játékosok felhőtlen öröme, jövő héten már bajnoki címet ünnepelnek?
Fotó: Reuters

Nem rengette meg a meglepetésektől a világot az olasz bajnokság 35. fordulója. Ez elsősorban az élen állóknak kedvez.

Az első három helyezett mind győzelmet aratott. Közülük az Internazionale győzelme volt a legszorosabb, de a milánóiak szurkolóinak sem kellett halálra izgulniuk magukat a Cagliari ellen.

Cruz révén az első félidő közepén vezetést szerzett a hazai pályán játszó Inter, majd Materazzi a hajrához érve megduplázta az előnyt, amire szükség is volt, ugyanis Biondini a 90. percben betelált a vendégek részéről. Az Inter három fordulóval a bajnokság vége előtt hat pont előnnyel áll a Roma előtt - úgy tűnik, közel a bajnokavatás...

A Roma Francesco Totti nélkül is győzött a Torinó ellen. Vucsinics gólja és Mancini duplája már az első félidőben eldöntötte a mérkőzést, a "farkasok" felfalták a "bikákat".

A Juventus folytatta remek formáját, a "zebrák" szurkolói hetek óta kitűnő formának örvendhetnek, ezúttal a Laziót tömték ki. Meglepetésre Giorgio Chiellini volt a leger erdményesebb két góljával, de ismételten betalált Alessandro Del Piero és David Trezeguet is.

A Milan a múlt heti Kaká-tripla után ezúttal Filippo Inzaghi mesterhármasával győzött Livornóban. A piros-feketéknek nagyon kellett a győzelem, hiszen a Fiorentina pontot vesztett otthon a Sampdoria ellen.

A Samp Daniele Gastadello találatával egyenlített ki az utolsó pillanatokban Firenzében, így a genovaiak 4, a Milan 2 ponttal van lemaradva a még BL-helyen álló Fiorentinától.

Az alsóházban az életéért küzdő Empoli és a Reggina győzött, utóbbi ráadásul a Parma felett, amelyik így könnyen lehet, hogy búcsuzik az első osztálytól.

SERIE A

35. FORDULÓ
Fiorentina-Sampdoria 2-2 (Vieri 78., Mutu 84., ill. C. Maggio 63., Gastadello 93.)
Napoli-Siena 0-0
Palermo-Atalanta 0-0
Juventus-Lazio 5-2 (Chiellini 15., 88., Camoranesi 21., Del Piero 32., Trezeguet 33., ill. Bianchi 55., Siviglia 61.)
Roma-Torino 4-1 (Pizarro 18. - 11-esből, Vucsinics 20., Mancini 25., 32., ill. Ventola 50.)
Livorno-AC Milan 1-4 (Knezevic 73., ill. Inzaghi 23., 52., 59., Seedorf 71.)
Genoa-Empoli 0-1 (Abate 15.)
Internazionale-Cagiari 2-1 (Cruz 22., Materazzi 82., ill. Biondini 90.)
Reggina-Parma 2-1 (Cozza 56., 64., ill. Cigarini 25. - 11-esből)
Udinese-Catania 2-1 (Di Natale 6., Quagliarella 39., ill. Vargas 35.)