Óriási palermói gólok, Amauri és Del Piero is duplázott a remek meccsen

CS. Z.CS. Z.
2008.04.06. 22:41
Minden bizonnyal sokáig beszélnek még a szurkolók a Palermo-Juventus meccsről. A kis túlzással több minden történt, mint egy egész magyar bajnoki fordulóban. Csodálatos cselek és elfutások, pazar meglátások és remekbe szabott találatok. A két csapat játékosai megérdemlik, hogy hétfőn róluk szóljon az olasz sajtó.
A remek gólpasszt adó Caserti (előtérben) fut köszönteni a duplázó Amaurit
Fotó: Reuters/Tony Gentile

A Palermo-Juventus mérkőzés első félideje bebizonyította, hogy a labdarúgásban mindiig és mindenhogyan csak a rúgott gólok száma számít. A Juventus a statisztikusok számítása alapján 69-31 % arányban birtokolta a labdát, a játékrész mégis a Palermo produkciójától marad emlékezetes.

A rózsaszín mezesek két csodálatos megmozdulás után 2-0-ra vezettek a szünetben Amauri góljaival. A brazil támadó először a 10. percben talált be – nem akármilyen góllal.

A Serie A-ban 38. gólját szerző játékos futtában megnézte a bal felső sarkot két védő között, majd 20 méterről gyönyörűen csavart a bal felső sarokba.

A félidő utolsó percében (a sérülések miatt már a hosszabbítás 5. percében jártak a csapatok) Fabio Caserta futott el a bal oldalon, hihetetlenül szorongatott helyzetében is ámulatba illően tekert középre, ahol Amauri emelkedett Christian Molinaro mellett, és a kapuba fejelt (2-0).

A Juventus hiába játszott mezőnyfölényben, egy szöglet utáni Chiellini fejesen kívül, nem tudott mit felmutatni.

Claudio Ranieri a szünetben kockáztatott, hiszen azok után, hogy a 23. percben Nedvedet le kellett cserélni, kettőt is váltott: Grygera és Nocerino helyére Tiago és Szalihamidzsics érkezett.

Az 52. percben szépített a vendégcsapat. Sissoko szerzett labdát a támadóharmadon belül, remekül tört be két védő között a büntetőterületre, majd tüzelt. Lövését Alberto Fontana kapus kiütötte, de a labda Del Pierohoz jutott, a „zebrák” ikonja védője mellett csinált egy cselt balra, majd a kapu jobb alsó sarkába bombázott (2-1). Del Piero 12. gólját lőtte a Serie A folyó szezonjában.

Nem kellett sokat várni a 13-ra sem. A 71. percben Trezeguet a védők szorítása ellenére kapura fejelt, Fontana ismételte nagyot védett. De a kipattanóra ismét „a nagy Alessandro” érkezett, és éles szögből ballal lőtt, a labda a fekvő Fontanáról pattant a bal felső sarokba (2-2).

A 80. percben harmadik gólját is megszerezhette volna a világbajnok, azonban 25 méteres szabadrúgása után gólja a labda jobb oldali kapufáról vágodott ki. Ezt a lövést még csak szemmel verte Fontana, azonban Trezeguet közeli ismétlésénél már hatalmas védést mutatott be a veterán hálóőr.

Óriási iramban zajlott a mérkőzés, és inkább a „zebrák” dolgoztak ki több lehetőséget, mégis egy újabb fantasztikus Palermo-megmozdulás a szicíliaiak javára döntötte el a mérkőzést.

A 89. percben bal oldali szabadrúgást kifejeltek a torinóiak, Mattia Cassani mellre vette a labdát, és 26 méterről kapásból óriási gólt ragasztott a bal felső sarokba a léc alá. A palermói védő minden bizonnyal élete gólját szerezte.

A Palermo győzelmével 12., a Juventus maradt a 3.

A mérkőzés után érkezett a hír, hogy Pavel Nedvedet sérülése után, agyrázkódás gyanújával kórházba szállították.