Osvaldo gólja három pontot ért a Fiorentinának a Juventus ellen

2008.03.02. 17:08
A Juventus hazai pályán kapott ki a Fiorentinától a Serie A 26. fordulójában, és és így egy pontra olvadt az előnye a lilák előtt. Előnybe még a vendégek kerültek, de a torinóiak megérdemelten fordították meg az állást. Az utolsó szót mégis a „violák” mondták ki: Papa Waigo előbb egyenlített, Osvaldo góljára pedig már nem tudtak válaszolni a „zebrák”. A Sampdoria otthon ikszelt a Torinóval, az Udinese az Atalantát küldte haza pont nélkül.
Sissoko (vetődve) látványos gólja hozta vissza a Juvét a meccsbe
Reuters
Reuters

A forduló rangadóját Torinóban játszották, ugyanis a bronzérmes helyen álló Juventus fogadta a negyedik Fiorentinát.

A mérkőzés a „zebrák” mezőnyfölényével indult, a vezető gólt mégis a firenzeiek szerezték: Jörgensen tálalt Massimo Gobbi elé, aki okosan a hosszú sarokba gurított.

Nem sokkal később meduplázhatták volna a lilák góljaik számát, ám Buffon hatalmas bravúrral a kapufára tolta Montolivo közeli lövését.

A Juve fantasztikus góllal egyenlített: Frey egy szabadrúgást csak kiütni tudott, Sissoko pedig a labdát azonnal a kapuba húzta egy látványos ollózó mozdulattal.

A torinóiak lendületben maradtak, és a második félidőben másodszorra is beköszöntek, Molinaro beadását vágta Camoranesi a kapuba.

A lilák negyedórával a lefújás előtt egalizáltak, Papa Waigo 12 méterről lőtte ki a jobb alsó sarkot. Buffon hiába nyújtózkodott, nem érhette el ezt a pontos lövést.

A döntő szót Osvaldo mondta ki, a hosszabbítás harmadik percében fejelt a rövid saroknál a Juve hálójába.

Az „Öreg Hölgy” így már csak egy ponttal előzi meg a Fiorentinát a tabellán, és hatalmas versenyfutás várható a dobogóért a két együttes között.

A Sampdoria Antonio Cassano góljával hozta döntetlenre a találkozót, akit nem sokkal a lefújás előtt a játékvezető leküldött a pályáról.

Az Udinesében Di Natale ismét eredményes volt, a 2-0-s végeredmény már az első játékrészben kialakult.

SERIE A

26. FORDULÓ
Cagliari-Genoa 2-1 (Acquafresca 30., Rubinho 45. – öngól, ill. Lucarelli 15.)
Empoli-Siena 0-2 (Portanova 30., Rigano 90.)
Juventus-Fiorentina 2-3 (Sissoko 29., Camoranesi 57., ill. Gobbi 19., Waigo 75., Osvaldo 93.)
Livorno-Catania 1-0 (Diamanti 62.)
Reggina-Palermo 0-0
Sampdoria-Torino 2-2 (Sala 45., Cassano 52., ill. Comotto 18., Di Michele 51. – tizenegyesből)
Udinese-Atalanta 2-0 (Quagliarella 30., Di Natale 32.)
Napoli-Inter 20:30