Javier Zanetti megmentette az Intert szezonbeli első vereségétől

2008.02.27. 22:31
Francesco Totti találatára Javier Zanetti válaszolt a véghajrában hatalmas bombagóllal az Internazionale – AS Roma csúcsrangadón az olasz élvonalbeli bajnokság (Serie A) 25. fordulójának szerda esti mérkőzésén, a Giuseppe Meazza-stadionban. A milánóiak rettentően közel álltak ahhoz, hogy első vereségüket szenvedjék el a szezonban, a döntetlennel azonban megőrizték kilencpontos előnyüket a táblázaton. Az AC Milan két pontot is elhullajtott Cataniában, így visszaelőzte őket a táblázaton a toszkán derbin nyerő Fiorentina. VIDEÓ – Francesco Totti pazar vezető találataVIDEÓ – Javier Zanetti bombagólja
Javier Zanetti óriási gólt ragasztott Doni kapujába – 413. mérkőzésén ez volt a 12. találata a Serie A-ban
Reuters, ALESSANDRO GAROFALO

DIÓHÉJBAN A TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEKRŐL

A forduló nagy nyertese (az Inter mellett persze) a Fiorentina együttese, amely győzelmével visszavette a negyedik helyet a Milantól, és a Juventushoz is közelebb férkőzött a tabellán. A lilák Adrian Mutu és Christian Vieri néküli is hozták a kötelezőt a Livorno elleni toszkán derbin. Az AC Milan szicíliai vendégjátékán hiába szerezte meg ötödik gólját a tinisztár Pato a Catania ellen (amelyhez Polito kapus hibája is kellett), Gionatha Spinesi egalizálni tudott. A Genoa úgy látszik, komolyan veszi az UEFA-kupás helyekért folyó harcot, Marco Borriello tizenegyesből volt eredményes győztes meccsen a Napoli ellen, ezzel 16 góllal vezeti a góllövőlistát is. "Beleszaladt a késbe" a Cassano nélkül felálló Sampdoria Bergamóban, 4-1-re kaptak ki az Atalantától. A Lazio Bianchi tizenegyesgóljával győzött az Olimpicóban, a Palermo, a Parma és a Siena is otthon tudta tartani a pontokat.
Egyből nekifeszültek egymásnak a csapatok: Dejan Sztankovics 3. percbeli veszélyes középtávoli lövése után, gyors kontra végén a túloldalon már Perrotta maradt le Francesco Totti labdájáról a tizenhatoson belül.

Negyedóra magasságában újabb pengeváltás: Először Rodrigo Taddei kiugratásával Marco Cassetti suhant el a jobb szélen, éles beadása a Tottit megelőző Julio Cesar zsákmánya lett.

Az ellentámadásból Hernan Crespo került lövőhelyzetbe a fellazult római védelem közepén, kicsit balról, 14 méterről rátekert kísérlete elkerülte a hosszú felső sarkot.

A 18. minutumban talpon a San Siro apraja-nagyja: Patrick Vieira klasszis jobboldali beadását Crespo félfordulatból ollózta a bal kapufára. A labda ezután a jobb kapufa (!) mellett pörgött az alapvonalon túlra.

Félóra kellett ahhoz, hogy Totti első valamirevaló kapuralövését konstatálhassuk, Julio Cesarnak nem kellett mozdulnia a gurításra.

A rómaiak játékmestere hamarosan mégis hangzatos válasszal szolgált az őt utóbbi hetekben érő sorozatos kritikákra. Max Tonetto menetrendszerű baloldali beadását egy pattanás után kapásból, ballal vágta a jobb alsó sarokba a 38. percben. Burdisso szöglet utáni fejesével zárult a félidő, kis híján egyenlítettek ekkor a milánóiak.

Az első igazi gólhelyzet a 60. percben adódott a fordulás után: Totti legurítása után Taddei nyesett ügyesen kapura. Az egész Inter-védelemnek és Julio Cesarnak is a földbe gyökerezett a lába, a játékszer nem a hálóba, hanem az alapvonalon túlra pattant.

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Alberto Aquilani duplázhatta volna meg az előnyt a 65. percben. Totti okos passza után lőhetett tisztán, középről, a hazaiak brazil hálóőre végül hárítani tudott.

Roberto Mancini a második félidő elején nagyvonalúan cserélt be újabb támadókat: David Suazót és Mario Balottelit is rohamra küldte. Luis Figo lecserélése után pedig jött a sokk: Maxwell bokája kifordult, nem tudta folytatni, tíz emberrel küzdhettek tovább majd' félórán át a milánóiak.

A "Farkasok" emberelőnyben persze még inkább átvették az irányítást, amelynek eredménye egy hatalmas Perrotta-helyzet, majd egy távoli Aquilani- és De Rossi-lehetőség lett a beszoruló Inter ellen. Mexes aztán tett arról, hogy izgalmas legyen a befejezés, két sárgával "kiállíttatta magát" ugyanis.

Ezért drága árat fizettek a fővárosiak, Nicolás Burdisso visszafejelt labdája után Javer Zanetti elképesztő bombagóllal egyenlített a 88. percben. A kék-feketék hősies küzdelemben végül döntetlent harcoltak ki és megőrizték kilencpontos előnyüket.

SERIE A, 25. FORDULÓ, SZERDAI JÁTÉKNAP, CSÚCSRANGADÓ

INTERNAZIONALE – AS ROMA 1-1 (0-1)
Helyszín: Giuseppe Meazza-stadion, 48.717 néző. Vezette: Roberto Rosetti.
INTER (4-3-2-1): Julio Cesar – Maicon, Burdisso, Chivu, Maxwell – Zanetti, Cambiasso (Balotelli 57.), Vieira – Stankovic (Suazo 46.), Figo (Pelè 55.) – Crespo.
Cserepad: Toldo, Materazzi, Rivas, Maniche. Edző: Roberto Mancini.
ROMA (4-2-3-1): Doni; Cassetti, Mexes, Ferrari, Tonetto; Pizarro (Aquilani 60.), De Rossi; Taddei (Juan 86.), Perrotta, Vucinic (Giuly 77.) – Totti.
Cserepad: Julio Sergio, Antunes, Brighi, Mancini. Edző: Luciano Spalletti.
GÓLSZERZŐK: Zanetti 88., ill. Totti 38.
Sárga lap: Burdisso (51.), Balotelli (90.+1.), ill. Taddei (56.), Perrotta (90.+4.)
Piros lap: Mexes (83.)

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ BAJNOKSÁG (SERIE A)

A JÁTÉKNAP TOVÁBBI MÉRKŐZÉSEI
Atalanta – Sampdoria 4-1 (Doni 13., 31., Floccari 36., Capelli 52., ill. Volpi 3.)
Catania – AC Milan 1-1 (Spinesi, 63., ill. Pato 55.)
Fiorentina – Livorno 1-0 (Papa Waigo 58.)
Genoa – Napoli 2-0 (Sculli 41., Borriello 75. – 11-esből)
Lazio – Reggina 1-0 (Bianchi 45. –11-esből)
Palermo – Empoli 2-0 (Simplicio 14., Rinaudo 38.)
Parma – Udinese 2-0 (Lucarelli 78., Cigarini 87. – 11-esből)
Siena – Cagliari 1-0 (Maccarone 88.)