Trezeguet és Del Piero jelentette a különbséget a Livorno ellen

2008.01.27. 22:39
Magabiztos, kétgólos győzelmet aratott a Juventus az olasz labdarúgó-bajnokság élvonalának (Serie A) 20. fordulójában a Livotno vendégeként. A gólgyártást David Trezeguet kezdte meg a 30. percben, majd Alessandro Del Piero és ismét a francia találatával már hárommal vezetett a Juve. Az 1-3-as végeredményt Erjon Bogdani a 79. percben alakította ki.
Trezeguet első gólja előtti pillanat
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri az olasz labdarúgó-bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Az Emanuele Belardi - Hasan Salihamidzic, Zdenek Grygera , Nicola Legrottaglie, Christian Molinaro - Raffaele Palladino, Antonio Nocerino, Cristiano Zanetti, Pavel Nedved - Alessandro Del Piero, David Trezeguet kezdőcsapattal felálló Juventus magabiztos játékkal, Trezeguet és Del Piero klasszisteljesítményének köszönhetően 3-1-re verte idegenben a Livornót.

Pedig - kisebb meglepetésre - az első nagyobb helyzet a hazai együttes előtt adódott. A 16. percben Giovanni Pasquale lépett ki a bal oldalon, majd éles szögből leadott lövését Emanuele Belardi hárította.

A 19. percben már a másik kapu előtt adódott hatalmas lehetőség, ám Del Piero becsúszva csak a kapu mellé tudta gurítani Nedved kitűnő ütempasszát.

Bő tíz minutummal később azonban már semmi, illetve senki sem mentette meg a Livornót a bekapott góltól. Ezúttal Cristiano Zanetti hozta helyzetbe forintos átadásával David Trezeguet-t, aki miután lefordult védőjéről, a hosszú sarokba bombázott. (0-1)

A folytatásban még két Jose Vidigal-lehetőség borzolta a vendégszurkolók kedélyeit, de a forduló előtt a 13. helyen tanyázó hazai együttes nem tudott egyenlíteni.

VIDEÓ

A fordulás után nem sokkal Del Piero megkapta második lehetőségét a gólszerzésre, az olasz csatár pedig nem szokott kettőből kettőt hibázni. Mint ahogy nem tette meg ezt most sem. A 48. percben a rosszul lestaktikát alkalmazó védők között a félpályánál kilépett Del Piero, majd a kapu előterébe vezetve, ballal elrúgta a labdát a tehetetlen Marco Amelia mellett. (0-2)

A 63. percben pedig végleg eldőlt a találkozó, amikor Del Piero pörgetését Trezeguet kapásból vágta közelről a rövid sarokba. Ez volt a francia tizenötödik gólja az idényben. (0-3)

A Daniele De Vezze 54. percben történő kiállítását követően tíz emberrel játszó Livorno a 79. percben szépített. Erjon Bogdani találata kialakította az 1-3-as végeredményt.