Az AS Roma a brazil Mancini góljával legyőzte a vendég Palermót

2008.01.26. 22:39
Az AS Roma a brazil Mancininek az 59. percben fejególjával 1-0-ra legyőzte a vendég Palermót az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság (Serie A) 20. fordulójának szombat esti mérkőzésén, a Stadio Olimpicóban. A tabella második helyén álló fővárosi együttes ezzel négy pontra csökkentette a hátrányát az éllovas Internazionaléval szemben, amely azonban vasárnap játszik majd az Udinese vendégeként.
Amantino Mancini (jobbra) Simone Perrottával ünnepel a gól után
Reuters
Reuters

Ismét négy pontra megközelítette az éllovas Internazionalét az üldöző AS Roma a Serie-ban, miután 1-0-ra legyőzte a vendég Palermót a fővárosi Olimpiai Stadionban.

A „farkasok” győztes találatát Amantino Mancini szerezte fejjel az 59. percben, nem sokkal azután, hogy a játékvezető az 57. percben kiállította Leandro Rinaudót, a szicíliai együttes védőjét. Rinaudónak a Matteo Brighi ellen elkövetett szabálytalanságáért kellett elhagynia a játékteret.

A Roma a kezdő sípszótól kezdve fölényben játszott; Simone Perrotta már az elején megszerezhette volna a vezetést, de kicsivel elvétette a kaput.

Később David Pizarro, a bordó mezesek középpályása reklamált büntetőt, azonban a tévéfelvételek tanúsága szerint a bíró jól döntött, hogy nem adott 11-est, hiszen senki nem bántotta.

Az 59. percben, miután emberhátrányba került a Palermo, Rodrigo Taddei ívelt be szögletet jobbról, és az ötös előtt felugró Mancini szépen fejelt a jobb sarokba (1-0).

Korábban a Sampdoria a Real Madridtól kölcsönkapott Antonio Cassano góljával győzte le a vendég Sienát Genovában, a Stadio Luigi Ferrarisban.

Cassanónak ez volt a negyedik találata a Samp színeiben.

LABDARÚGÁS, OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (SERIE A)