A Juventus a sírból jött vissza az Inter ellen a Giuseppe Meazzában

2008.01.23. 23:15
Az Internazionale és a Juventus nem bírt egymással az Olasz Labdarúgó Kupa (Coppa Italia) negyeddöntőjének első mérkőzésén, a Giuseppe Meazza-stadionban. Cruz dupláját az utolsó negyedórában egyenlítette ki az örökifjú Alessandro Del Piero és a napokban a Lyonhoz távozó Jean-Alain Boumsong.
Julio Ricardo Cruz az Inter igazi gólgyárosa ebben az idényben (Zlatan Ibrahimovic mellett persze)

Eseménydús percekkel indult a találkozó, már a hetedik minutumban lesérült a vendégek középpályása, Marco Marchionni. Claudio Ranieri mester septiben taktikát váltott, beküldte a gólzsák David Trezeguet-t Del Piero és Iaquinta mellé. Az Internél egyébként Crespo és Cruz kezdett a csatársorban.

A nyolcadik percben aztán a nerazzurrik Burdisso buta szabálytalansága miatt, még az AS Románál is rosszabul jártak, több, mint nyolcvan percet kellett a csapatnak emberhátrányban a pályán töltenie. Az argentin védő Del Pierót rúgta le csúnyán, s mehetett is zuhanyozni.

Az első félidő nem hozott komolyabb izgalmakat, ami a játékot illeti, egyedül Iaquinta 26. percbeli életerős szabadrúgásánál hördülhetett fel a San Siro 35 ezres közönsége, Toldo azonban bravúrral hárítani tudott.

A folytatás hetedik percében Solari kézsérülése miatt néhány pillanatig kilenc emberrel vitézkedtek a kék-feketék, nem is akárhogyan: Pelé beadása után Julio Ricardo Cruz fejese némileg váratlanul beakadt a hálóba. (1-0)

A Juventusnak nem tett jót a bekapott gól, a szervezettebben játszó Inter ezt kihasználva Cruz révén, az utolsó negyedóra kezdetén kétgólos előnybe került. Az argentin Boumsong hibáját kihasználva szerzett labdát, majd talált be. (2-0)

A véghajrára aztán összeszedték magukat a zebrák: Trezeguet és Del Piero összjátéka gólt érdemelt a 79. percben, utóbbi kapásból lőtt a hálóba. (2-1)

Öt perccel a vége előtt jobboldali szöglet után a valószínűleg utolsó Juve-mérkőzését játszó francia válogatott védő Boumsong állította be a 2-2-es végeredményt fejesgóljával.