A ráadásban megint mágikus volt a Milan, botlott a Juventus

2008.01.20. 17:12
A BL-győztes AC Milan labdarúgócsapata a ráadásban csikarta ki a győzelmet Udinében Gilardino találatával, Pato és Kaká mesteri előkészítése után az olasz élvonalbeli bajnkság (Serie A) őszi szezonjának zárófordulójában. A Juventus nem tudott dűlőre jutni a Sampdoriával, gólnélküli döntetlen lett a vége. Az AS Roma nem tudta megismételni a tavalyi 7-0-t a Catania ellen, így is magabiztosan nyertek azonban De Rossiék. A hétközi kupameccs után megint eredményes volt a francia Ludovic Giuly. A címvédő Inter vasárnap este csap össze a Parmával a Giuseppe Meazza-stadionban.
Gilardino: nyerő csere

HÁROM CATANIA-SZURKOLÓT MEGKÉSELTEK RÓMÁBAN

Az olasz első osztályú Catania három drukkere is megsérült az AS Roma-Catania mérkőzést megelőzően a Stadio Olimpico környéki szurkolói összecsapások során. A La Gazzetta dello Sport sportnapilap információi szerint megkéselték őket, egyiküknek súlyos az állapota, kora délután kórházba szállították.
Az egy hete a Napoli ellen gálázó „brazil Milan” Udinében lépett fel vasárnap délután. Hiába birtokolták azonban 70 százalékban a labdát az első félidőben, s hiába volt Ronaldo most is elemében, nem sikerült a gól.

Pedig a kétszeres aranylabdás 26 méterről sistergős löketet eresztett meg a 27. percben, s négy perccel később is ígéretes helyzetbe került, a leshatárról kilépve kissé balról kapu fölé bombázott.

A friuliak játékában is volt azonban puskapor: Quagliarella, Di Natale és Pepe is veszélyeztetett a két Ronaldo-helyzet között.

A második félidőben is a Milan kezdett jobban, de az udinei védelem állta a sarat.

Sőt, Di Natale és Quagliarella kontrái a folytatásban is többször okoztak fejtörést Nestáéknak.

A hazai szurkolók azonban talán nem sejtették, hogy a 92. percre is tartogat egy kis meglepetést a Milan mágikus offenzívája: Pato cselei után Kaká tálalt ravaszul Gilardino elé, aki közelről lábbal a kapuba stukkolt.

Az AS Romát üldöző Juventus az egyre jobb formába lendülő Sampdoriát fogadta a Stadio Olimpico di Torinóban.

Mindkét gárda számos kulcsembert nélkülözött: a hazaiaknál többek között Chiellini és Camoranesi, a vendégeknél az utóbbi hetekben szenzációs formában játszó Cassano és Montella hiányzott.

Torinóban a 12. perc hozta meg az első ziccert: Pavel Nedved remek visszahúzóscsel után szánta magát beadásra, a berobbanó Marco Marchionni aztán három méterről ordító helyzetben durrantott fölé.

Félóra magasságában újra fokozták a nyomást a zebrák, Cristian Molinaro remek beadását David Trezeguet perdítette a bal kapufa mellé.

Ezek után „tanyát vert” a Juve a genovai kapu előtt, s az óriási rohamok során előbb a gólvonalról tisztáztak Trezeguet elől, majd kapáslövésből a kapufát találta el a világ- és Európa-bajnok francia csatár.

A 42. percben a Samp is riogatott: baloldali beadás után Maggio a bal kapufára fejelt, s nem járt sikerrel, pedig Buffon már verve volt.

A második félidőben egyenrangú ellenféllé nőtt a Samp, a Juve pedig nem tudta kihasználni a hazai pálya előnyét. Palladino és Almirón sem tudott újabb színt vinni a bianconerik játékába, maradt a gólnélküli döntetlen.

Az AS Roma Totti nélkül is hozta a kötelezőt: Giuly és De Rossi találatával fektették két vállra a Cataniát.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG (SERIE A)

19. FORDULÓ
Juventus-Sampdoria 0-0
Livorno-Empoli 1-0 (Tavano 51. – 11-esből)
Napoli-Lazio 2-2 (Hamsik 5., 90.+4., ill. Ledesma 26., Pandev 31.)
Palermo-Siena 2-3 (Amauri 4., Miccoli 76. –11-esből ill. Locatelli 5., Maccarone 11., Loria 78.)
Reggina-Cagliari 2-0 (Brienza 66., Cozza 80.)
Roma-Catania 2-0 (Giuly 8., De Rossi 57. – 11-esből)
Udinese-Milan 0-1 (Gilardino 90.+2.)
VASÁRNAP ESTE
Inter-Parma 20:30
SZOMBAT
Fiorentina-Torino 2-1 (Vieri 45+2. - 11-esből, Mutu 76. 11-esből, ill. Grella 57.)
Genoa-Atalanta 2-1 (Borriello 73., Figueroa 84., ill. Doni 68. – tizenegyesből)