Ronaldo duplázott, Pato góllal mutatkozott be a parádézó Milanban

2008.01.13. 22:37
Az AC Milan a legjobb arcát mutatva 5-2-re legyőzte a milánói San Siro stadionban az SSC Napolit az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokság 18. fordulójában. A Bajnokok Ligája-győztes együttes a második félidőben már parádézott, jóval nagyobb különbséggel is győzhetett volna. A brazilok nagy napján a 18 éves Alexandre Pato első mérkőzésén eredményes volt, Ronaldo duplázott, és az aranylabdás Kaká is gyönyörű gólt lőtt.
A négy főszereplő közül három: Ronaldo (balra), Seedorf (jobbra) és Kaká. Csak Pato hiányzik
Reuters
Reuters

LABDARÚGÁS, OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ BAJNOKSÁG (SERIE A)

18. FORDULÓ:
  • AC Milan – SSC Napoli 5-2 (Ronaldo 15., 46., Seedorf 31., Kaká 68., Pato 74., ill. Sosa 28., Domizzi 38. – 11-esből; kiállítva: Gargano 91.)

Torino Livorno 1-2
Szenzációs győzelmet aratott a Milan a szintén rendkívül patinás klubnak számító Napoli ellen a Giuseppe Meazza Stadionban. A piros-feketék játéka láttán csak a vendégek szurkolói nem lelkendeztek, még a semleges nézők számára is szemet gyönyörködtető volt, amit Carlo Ancelotti vezetőedző játékosai műveltek.

A Dida – Bonera, Nesta, Kaladze, Maldini (Favalli, 46.) – Seedorf, Pirlo (Gourcuff, 81.), Amrosini – Kaká – Pato, Ronaldo (Emerson, 69.) összeállításban szereplő Milannak Ronaldo szerezte meg a vezetést a 15. percben, amikor Pato beleért, már túlhaladt a labda a gólvonalra állított függőleges síkon (1-0).

(Egyébként ha nem ítélnek gólt, akkor megúszta volna a vendégcsapat, ugyanis kikanalazták a labdát a kapuból.)

A Napoli azonban ekkor még rendkívül keményen küzdött, az argentin Roberto Sosa az első félóra végén egyenlített (1-1).

Három perc telt csak el ezt követően, és Clarence Seedorf jóvoltából ismét a kékmezes vendégek hálójába került a labda (2-1). Előtte már Pato is ziccerben volt, végül azonban a hollandnak kellett a léc alá vágnia a kipattanót.

Sebaj, gondolhatták a nápolyiak, és megint lőttek egy gólt. A 38. percben egy újabb argentin, Ezequiel Lavezzi tört be a 16-oson belülre balról, Kaha Kaladze pedig vitathatalanul elkaszálta.

A büntetőt Maurizio Domizzi a jobb alsó sarokba lőtte (2-2), és ez maradt a félidő eredménye.

A folytatásban már kizárólag a Milan akarata érvényesült, és a brazilok parádéztak.

Előbb Ronaldo tette tökéletessé a visszatérését, amikor a kapuba bólintotta Seedorf beadását a 46. percben (3-2), majd a 68. percben Seedorf parádés sarkazása után Giuseppe Favalli Kakát játszotta meg, aki egy csel után 22 méterről gyönyörű gólt lőtt a jobb sarokba (4-2).

A sluszpoén a 74. percre maradt: egy előre vágott labdát Alexandre Pato vett át gyönyörűen a 16-os vonalánál, majd szépen begurította a labdát a hálóba (5-2).

A Milannak ez volt az ötödik győzelme ebben a szezonban, és még mindig csak a 12. helyen áll a táblázaton, igaz, három mérkőzéssel játszott kevesebbet a legnagyobb riválisoknál.