Milánói örömünnep a San Siróban az Empoli asszisztálása mellett

2007.04.29. 23:13
A Serie A zárófordulójában a már bajnok Inter a forduló előtt ötödik helyezett Empolit fogadta a San Siróban, s a milánóiak igazi örömfocit rendeztek, gálahangulatú mérkőzésen lépték le az Empolit Cruz, Recoba és Sztankovics góljaival. Filkor Attilát nem nevezték a mérkőzésre.
Alvaro Recoba (balra) ellenállhatatlan formában játszott a találkozón

A 34. forduló vasárnap esti mérkőzése ünnepi hangulatban kezdődött, a múlt héten kivívott scudetto után ugyanis először játszott hazai közönség előtt az Internazionale együttese.

Tűzijáték előzte meg a mérkőzést és kék, ill. fekete léggömbök százainak felröppenése közben volnultak be az Inter játékosai gyermekeik kíséretében.

A közönség fergeteges bíztatása közepette kezdődött a meccs, ahol Pozzi hamar ünneprontó próbált lenni a vendégek részéről a hetedik percben, ám Julio Cesar kapus a helyén volt.

A kezdőben helyet kapó Alvaro Recoba szabadrúgása volt az Inter első igazi helyzete, de Bassi kapus hárítani tudott.

A 27. percben tetszetős akció során szerzett vezetést az Inter. Recoba indult meg a bal szélen, Cambiassót játszotta meg, aki sarokkal tálalt Cruz elé. Az argentin csatár nagy helyzetben nem hibázott.

A 38. percben lesérült a gólszerző, Mariano Gonzalez váltott őt a pályán.

A második félidő is hatalmas Empoli-lehetőséggel indult, Moro fejesét parádés mozdulattal tolta oldalra Julio Cesar kapus.

Az 57. perctől csak úgy potyogtak a gólok. Először Saudati vette le a labdát a 16-os csücskénél, majd fordulásból nagy gólt ragaszott Cesar kapujába.

Két perccel később Alvaro Recoba szögletből vette be a toszkánok kapuját! Az óriási formában játszó uruguayi bal oldalról végezhetett pontrúgást, s ügyes kapuracsavarása teljesen váratlanul érte Bassi kapust, aki jócskán alá is nyúlt a labdának.

A 61. percben aztán Cambiasso erőszakossága után Sztankovicshoz került a labda, aki jobbközépről, 15 méterről kilőtte a hosszú sarkot Bassi mellett.

Az Internazionale még azt is megengedhette magának, hogy Figo százszázalékos helyzetet hagyjon ki, és bár az Empoli Saudati és Marianini révén is betalálhatott volna az utolsó félórában, ez a mérkőzés mindenki emlékezetében gálameccsként fog megmaradni.

Az Inter, ha a továbbiakban nem hibázik, akkor 99 ponttal fejezheti be a bajnokságot, míg az Empoli, ha nem vigyáz akkor búcsút mondhat a jövő évi nemzetközi szereplésnek.

OLASZ ÉLVONALBELI BAJNOKSÁG (SERIE A)

34. FORDULÓ
Internazionale–Empoli 3-1 (Cruz 27., Recoba 59., Sztankovics 60., ill. Saudati 57.)