Újra az élre ugrott az Internazionale

2006.10.15. 17:52
Visszaszerezte az első helyet az Internazionale az olasz első osztályú labdarúgó-bajnokságban (Serie A), miután győzött a vendég Catania ellen, míg a korábbi éllovas As Roma 1-0-ra kikapott Reggio Calabriában. Nagy lehetőséget szalasztott el a Palermo, amely, ha győz, most vezetné a bajnokságot, ellenben hazai pályán 3-2-re kikapott az Atalantától.
Dejan Sztankovics ünnepel, mögötte Olivier Dacourt
Reuters
Reuters

Szavazás

Melyik csapat nyeri a bajnokságot?

Írja be az itt látható számot!
Dejan Sztankovics a 75. percben szerezte meg az Internazionale győztes gólját a Giuseppe Meazza-stadionban a vendég Catania ellen, és ez – miután lefújták a déluténi mérkőzéseket – az első helyet jelentő találatnak bizonyult a milánóiak számára.

Hat perccel a szerb középpályás találatát megelőzően az Inter már elszalasztott egy hatalmas gólszerzési lehetőséget, amikor az argentin Julio Cruz büntetőt hibázott. (Az első Inter-gól szintén Sztankovics nevéhez fűződik.)

A győzelem nagyon jól jött Roberto Mancini vezetőedzőnek, aki alatt – sikerektől vagy balsikerektől függően – szinte folyamatosan "billeg a kispad". A szakvezető ellen bírálatok most egy időre biztosan lecsendesednek.

Az Internazionale hatalomátvételéhez az is kellett, hogy az AS Roma kikapjon a Reggina otthonában, a Granillo stadionban. A győztes találat Amoruso nevéhez fűződik, aki a második félidő elején volt eredményes.

A fővárosiak hiába tettek meg mindent az egyenlítésért, a végeredmény 1-0 maradt, ami egyben a "farkasok" első idegenbeli vereségét is jelentette.

Szicília fővárosában a Palermo végig futott az eredmény után a vendég Atalanta ellen, pedig ha legyőzte volna a bergamóiakat, átvehette volna a vezetést a táblázaton.

Doni szerzett vezetést az Atalantának, Bresciano egyenlített, majd Rivalta révén jutott előnyhöz újra a vendég gárda, ám Corini a félidő végén büntetőből ismét felhozta a hazaiakat.

A második félidőben nem folytatódott a gólszüret, de egy gól azért esett: a szünet utáni 11. percben Tissone ismét a bergamóiaknak szerzett vezetést, ám erre a Palermo már nem tudott válaszolni.

OLASZ ELSŐ OSZTÁLYÚ LABDARÚGÓ-BAJNOKSÁG

6. FORDULÓ:
  • Ascoli–Livorno 0-2 (Danilevicius 24., Filippini 63.; kiállítva: Pasquale – Livorno, 70.)
  • Empoli–Fiorentina 1-2 (Matteini 28., ill. Mutu 67., Toni 77.)
  • Internazionale–Catania 2-1 (Sztankovics 29., 75.)
  • Palermo–Atalanta 2-3 (Bresciano 18., Corini 45. – 11-esből, ill. Doni 13., Rivalta 31., Tissone 56.)
  • Parma–Udinese 0-3 (Muntari 9., Iaquinta 12. – 11-esből, Iaquinta 66.)
  • Reggina–AS Roma 1-0 (Amoruso 49.)
  • Torino–Chievo 1-0 (Stellone 48.)