Tovább menetel a Juventus

2005.10.23. 18:02
Az olasz bajnokság nyolcadik fordulójában a három nagy csapat, a Milan, a Juventus és az Internazionale is nyert, így a torinóiak továbbra is biztosan vezetik a tabellát
Ibrahimovic Stovini mellett készül lövésre
Reuters
Reuters

8. forduló:

Milan - Palermo 2-1 (1-1)
G: Gattuso (30.), Inzaghi (77.) ill. Caracciolo (28.)

Chievo - Cagliari 2-1 (0-0)
G: D'Anna (70.), Obinna (72.) ill. Suazo (90.)

Lecce - Juventus 0-3 (0-1)
G: Ibrahimovic (9.), Mutu (79.), Zalayeta (90.)

Livorno - Reggina 1-0 (0-0)
G: C. Lucarelli (87.).
Kiállítás: Morrone (29.) ill. Mesto (77.).

Sampdoria - Siena 3-3 (1-0)
G: Flachi (38.-11-es), Volpi (54., 90.-11-es) ill. Locatelli (47.), Chiesa (67.-11-es), Vergassola (83.)

Treviso - Empoli 1-2 (0-1)
G: Fava (78.) ill. Almiron (25.), Tavano (79.).

Udinese - Internazionale 0-1 (0-1)
G: Cruz (36.)
A bajnoki címvédő Juventus a tavaly gólgazdag mérkőzéseket játszó, idén azonban némileg bukdácsoló Lecce otthonába látogatott, s könnyedén elvitte a három pontot. A svéd Zlatan Ibrahimovic már a 9. percben megszerezte a vezetést, de a további gólok csak nem akartak jönni. Végül a hajrában előbb Mutu, majd a lefújás előtt Zalayeta végül biztossá tette a győzelmet.

A Milan ellenben hazai pályán még az első félóra előtt hátrányba került a Palermo ellen, de Caracciolo góljára Gattuso hamar válaszolt. A védekező középpályás 1999 óta játszik a Milanban, de korábban mindössze kétszer volt eredményes a klub színeiben bajnoki mérkőzésen. A hajrában a hosszú sérülés után visszatért Filippo Inzaghi végül berúgta a győztes gólt.

Az Internazionale a mindig masszív Udinese otthonában tudott diadalmaskodni, annak ellenére is, hogy Adrianót már az első játékrészben le kellett cserélnie sérülés miatt Roberto Mancininek. Az egyetlen gólt azonban a brazil támadó helyett beállt Julio Cruz szerezte.

Gólgazdag mérkőzést vívott egymással a Sampdoria és a Siena. Girardi játékvezető három büntetőt is ítélt a találkozón, az utolsót a 90. percben a hazaiak javára, és Volpi ezzel tudott pontot menteni csapatának. Akárcsak a Lazio ellen, a Sienában most is az ellenfél egykori játékosai villogtak, hiszen mind Enrico Chiesa, mind Nicola Vergassola eredményes volt.

A Chievo hazai pályán legyőzte a Cagliarit, míg a Livorno a gólfelelős Cristiano Lucarelli késői találatával múlta felül a Regginát. Paolo Bertini a hazaiaktól már a 29. percben leküldte Morronét, s a létszám csak a 77. percben lett egyenlő, amikor a FIFA-bíró Mestónak is felmutatta a piros lapot. Továbbra sem megy a Trevisónak, amely hazai pályán kapott ki az Empolitól.

Az esti római rangadón mind a pályaválasztó AS Roma, mind a vendégnek számító Lazio nagy erőkkel vetette bele magát a küzdelembe. A vezetést Francesco Totti szerezte meg az első félidő végén, ám Rocchi egy remek fejessel egyenlített. A találkozón többször is elszabadultak az indulatok, egy ízben még Paparesta játékvezetőt is megdobták a nézőtérről.

8. forduló:
Milan-Palermo 2-1 (Gattuso 30., Inzaghi 77. ill. Caracciolo 28.)
Chievo-Cagliari 2-1 (D'Anna 70., Obinna 72. ill. Suazo 90.)
Lecce-Juventus 0-3 (Ibrahimovic 9., Mutu 79., Zalayeta 90.)
Livorno-Reggina 1-0 (C. Lucarreli 87.)
Sampdoria-Siena 3-3 (Flachi 38.-11-es, Volpi 54., 90.-11-es ill. Locatelli 47., Chiesa 67.-11-es, Vergassola 83.)
Treviso-Empoli 1-2 (Fava 78. ill. Almiron 25., Tavano 79.)
Udinese-Internazionale 0-1 (Cruz 36.)
Roma-Lazio 1-1 (Totti 40. ill. Rocchi 57.)