Ökölvívás: Harcsa Zoltán a tokiói olimpia után visszavonul

nemzetisport.hu nemzetisport.hunemzetisport.hu nemzetisport.hu
2019.12.02. 14:34
null
Harcsa Zoltán (balra) visszatért Szántó Imréhez (Fotó: Török Attila, archív)
Harcsa Zoltán újra a Ferencváros ökölvívó-termében edz, az indok viszont nem maga a klub, hiszen továbbra is a Vasas színeiben bokszol. Az okot az ott dolgozó edző adja: Harcsa visszatért Szántó Imréhez, azaz a legendás Öcsi bácsihoz. A mindössze 27 éves öklöző a Digi Sport híradójának azt mondta, az olimpia után várhatóan visszavonul.

 

"Ifjabb Balzsay Károly volt az edzőm, sajnos ő a betegsége miatt nem nagyon tudta ellátni a felkészítésemet, ezért úgy döntöttem, az lesz nekem a legjobb, ha visszatérek Öcsi bácsihoz" – nyilatkozta a Sport24-nek a kétszeres Eb-bronzérmes Harcsa Zoltán.

"Kilencéves kora óta figyelemmel kísérem a pályafutását teljesen közelről, voltak megszakítások, amikor nem voltam megelégedve - nem a formájával, hanem a magatartásával voltak problémák, és én fegyelmeztem. A korának megfelelően kell irányítani egy versenyzőt. Amikor még kamaszkorban volt, egy kicsit keményebben kellett őt irányítani. Most már ő is egy érett, tapasztalt versenyző, és a kevesebb szóból is megértjük egymást" – ismerte el Szántó Imre.

"Akkor ő nagyon szigorú volt mindenkivel szemben, most már sokkal engedékenyebb, mint akkor volt" – reagált Harcsa edzője szavaira, majd rátért arra, hogy mit szeretne még elérni a pályafutása során. "Még mindig az olimpiai érem a cél, hogy végre egy olyan szereplést mutassak be, amivel tényleg lezárhatom ezt a pályafutást, és tényleg büszkén vonulhatok vissza."

Nagy kérdés, hogy egy esetleges profi karrier tervben van-e. "Nem nagyon. Még nem született meg az a szerződés, amire én igent tudnék mondani. Van egy olyan érzésem, hogy ilyen nem is lesz sajnos. De 19 éve ebben a sportban vagyok benne, úgy gondolom, hogy amit lehetett, kihoztam belőle, de az olimpiai érem még hiányzik a gyűjteményemből."

Tanítványával ellentétben Öcsi bácsi nem tervezi a visszavonulást. "Nagyon jól érzem az edzőteremben magam. De nagy izgalmat váltott ki belőlem mindig a meccs, úgyhogy a ring mellől egy kicsit hátrébb húzódtam" - jegyezte meg Szántó Imre, aki azt szeretné, ha Bedák Pál venné át tőle idővel a napi munka irányítását, ő pedig szakmai tanácsadóként lenne jelen az edzéseken, mérkőzéseken.

Az újra összeállt Harcsa, Szántó páros első éles tesztje a szerdán kezdődő országos bajnokság lesz, márciusban pedig jön az első lehetőség az olimpiai kvóta megszerzésére.

A teljes interjú itt nézhető meg!

Legfrissebb hírek

NB I: francia igazolás a Fradinál, magyar válogatottak Újpesten – piaci körkép

Labdarúgó NB I
18 órája

FTC: egy belső megbeszélés sokkolta a férfi kézicsapatot

Kézilabda
20 órája

Kiderült, pontosan mikor lépnek pályára a magyar kupacsapatok

Bajnokok Ligája
2026.06.23. 20:14

Az FTC 30 fős kerettel utazott el az ausztriai edzőtáborba

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 17:17

Kubatov Gábor: Ha a Fradinak ez lenne az érdeke, hátrébb tudnék lépni

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:07

Botka Endre: Borbély Balázs csapatot próbál kialakítani, ami eddig picit a háttérbe szorult

Labdarúgó NB I
2026.06.23. 15:01

Vágódeszkát és faasztalokat is készít – Toon Raemaekers-interjú

Képes Sport
2026.06.22. 16:51

Ferencváros: új szerződést kötött az elefántcsontparti középpályás – hivatalos

Labdarúgó NB I
2026.06.22. 16:00
Ezek is érdekelhetik