Winter Classic: újpesti sikerrel zárult az öregfiúk meccse

2009.12.27. 12:10
Az Újpest 2–1-re győzött a Ferencváros ellen a jégkorong Winter Classic öregfiúk-összecsapásán a Kisstadionban, mintegy 3000 néző előtt.

A 2x15 perces mérkőzés első félideje a zöld-fehéreké volt. Az 5. percben Oreskin centerezését Dragomir György váltotta gólra. Hiába irányított az FTC, a 14. percben Pék remek indítása után Ancsin László betalált, a kiegyenlítettebb második játékrészben pedig csak egy újpesti gól született: a 20. percben id. Kovács Csaba kilépett, elfektette a kapust, majd megszerezte a győztes találatot.

A lila-fehérek Eperjesi Miklós kitűnő teljesítményével megőrizték előnyüket, így az előmeccs után az újpesti tábor örülhetett. A két ősi rivális bajnokiját 13 órától élő, szöveges formában közvetítjük.