Vancouver 2010: Sáblíková 3000 után 5000 méteren is aranyérmes

2010.02.24. 23:43
Szerdán a női 5000 méteres versenyszámot rendezték a gyorskorcsolyázók számára a téli olimpián. Az aranyérmet a 3000-en is győztes cseh Martina Sáblíková nyerte a német Stephanie Beckert és a kanadai Clara Hughes előtt.

Mindössze tizenhat versenyző indult ebben a versenyszámban, s elsőként a kanadai Cindy Klassen állt az élre. Ezt követően előbb a holland Voorhuis, majd a harmadik párban az amerikai Rookard vette át a vezetést, a vele futó német Mattscherodtot viszont pályaelhagyás miatt kizárták.

A jégfelújítás után azonban a kanadai Clara Hughes pályacsúccsal alapozta meg a hazai szurkolók remek hangulatát: majd tizenkét másodpercet vert az addigi legjobb amerikaira, s utóbbinál a japán Hozumi is jobb időt ment.

A hatodik párban induló norvég Haugli átvette a második helyet a japántól, de hamarosan leszorult a harmadikra, mert a német Beckert állt az élre, aki csaknem négy és fél másodperccel futott jobbat Hughesnál.

Már csak ketten voltak hátra: Beckert honfitársnője, Anschütz-Thoms és a 3000 méter olimpiai bajnoka, a versenyszám világbajnoki címvédője, a cseh Sáblíková. Utóbbi esélyeshez méltóan kezdett, és végig jobb volt Beckert részidejénél. Még az utolsó kör előtt is több mint egy másodperces előnye volt, s végül 48 századdal olimpiai bajnok lett.