Vancouver 2010: Kramer kizárása után dél-koreai arany 10 000 méteren

2010.02.23. 22:50
Kramer hiába ért el fantasztikus időt, kizárták a versenyből (Fotók: Reuters)
Kedden a férfiak 10 000 méteres versenyszámát rendezték meg a gyorskorcsolyázók számára a vancouveri  téli olimpián. Az aranyérmet a dél-koreai Li Szung Hun szerezte meg az orosz Ivan Szkobrev és a holland Bob de Jong előtt. A legjobb idővel célba érő holland Sven Kramert pályaelhagyás miatt kizárták.
Világosan látszik, Kramer hibázott... (Fotó: Reuters)

A tizenöt versenyző közül elsőként az amerikai Bedford teljesítette a távot – egyedül, így az ő 13:40.20-as ideje volt az alap. De nem sokáig, mert a második párban a norvég Haugli több mint húsz másodperccel jobb volt nála.

Rá aztán az ötödik párban újabb húsz másodpercet vert a dél-koreai Li Szung Hun, aki egyrészt tizenhárom perc alá került, másrészt olimpiai csúcsot futott. Ez még a hatodik párban futó francia Continnak is sok volt, aki csak a második helyre tudott bejönni.

A jégfelújítás után a holland De Jong is csak a franciát tudta eggyel hátrébb tolni, így a koreai érme már biztos volt, hiszen már csak ketten voltak hátra. Közülük viszont a holland Kramer nagyon erősen kezdett, két kilométer után pedig folyamatosan növelte előnyét. Végül több mint négy másodpercet vert a koreaira, de korán örült, mert pályaelhagyás miatt kizárták, így Li Szung Hun lett az olimpiai bajnok.

A vele párban lévő orosz Szkobrev így a második helyet szerezte meg, míg a harmadik a holland Bob de Jong lett.

Kramer a verseny után elmondta, edzője utasítását követve választott rossz sávot, amiért aztán kizárták.