Vancouver 2010: a kínaiak lettek a bronzérmesek női curligben

2010.02.26. 20:36
Címkék
Lejátszották a bronzmérkőzést a női curlingtornán, az elődöntő két vesztese – Kína és Svájc – mérkőzött meg egymással. A találkozót az előbbiek nyerték meg nagy fölénnyel, 12–6-ra, így ők szerezték meg a harmadik helyet.

Az ázsiai csapat már a meccs elején elhúzott, hiszen 3–0-ra, majd 5–1-re is vezetett. Innen azonban még fel tudtak jönni az európaiak, és hat end után 6–6 volt az állás. A hetedik endet azonban Kína nyerte 2–0-ra, és a következőben óriásit hibáztak a svájciak: úgy nyerte ellenfelük ezt a játékot 4–0-ra, hogy az utolsó követ ők csúsztatták. Miután így hirtelen hat pontra nőtt a különbség, a svájciak fel is adták a találkozót.

A döntőt magyar idő szerint éjfélkor kezdi a házigazda Kanada és Svédország.

 VANCOUVER 2010
NŐI CURLING, A 3. HELYÉRT  
Svájc–Kína 6–12

 

Legfrissebb hírek

Javulnak Szenegál esélyei: két gyors gól, és már 3–0 az állás Irak ellen

Foci vb 2026
9 perce

Tovább pörgünk: a norvégok kihagytak egy büntetőt…

Foci vb 2026
19 perce

A harmadik Dembélé-gól különlegessége: minden francia labdához ért!

Foci vb 2026
24 perce

Gyász: elhunyt a Rába ETO válogatott csatára

Labdarúgó NB I
25 perce

Dembélé-tripla: ennél korábbi mesterhármas csak egyszer volt vb-n

Foci vb 2026
31 perce

Hosszabbított a Bayern München osztrák hátvédje

Foci vb 2026
33 perce

Felkészülés: Jurek Gábor mesternégyesével az MTK legyőzte a Kazincbarcikát

Labdarúgó NB I
48 perce

Három Dembélé-gól a 32. percre – ez ám az aranylabdás produkció!

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik