Vancouver 2010: a kínaiak lettek a bronzérmesek női curligben

2010.02.26. 20:36
Címkék
Lejátszották a bronzmérkőzést a női curlingtornán, az elődöntő két vesztese – Kína és Svájc – mérkőzött meg egymással. A találkozót az előbbiek nyerték meg nagy fölénnyel, 12–6-ra, így ők szerezték meg a harmadik helyet.

Az ázsiai csapat már a meccs elején elhúzott, hiszen 3–0-ra, majd 5–1-re is vezetett. Innen azonban még fel tudtak jönni az európaiak, és hat end után 6–6 volt az állás. A hetedik endet azonban Kína nyerte 2–0-ra, és a következőben óriásit hibáztak a svájciak: úgy nyerte ellenfelük ezt a játékot 4–0-ra, hogy az utolsó követ ők csúsztatták. Miután így hirtelen hat pontra nőtt a különbség, a svájciak fel is adták a találkozót.

A döntőt magyar idő szerint éjfélkor kezdi a házigazda Kanada és Svédország.

 VANCOUVER 2010
NŐI CURLING, A 3. HELYÉRT  
Svájc–Kína 6–12

 

Legfrissebb hírek

Nem Bielsa döntött Muslera lecseréléséről

Foci vb 2026
2 perce

Statisztikák: Vozinha legendák mellé ért; a spanyolok 16 éve nem látott mutatvánnyal rukkoltak elő

Foci vb 2026
14 perce

Elkezdődött az Új-Zéland–Belgium és az Egyiptom–Irán mérkőzés

Foci vb 2026
34 perce

„Nem én döntöttem így, ő akart lejönni” – Muslera lecseréléséről Bielsa

Foci vb 2026
35 perce

Vb 2026: Egyiptom–Irán 1–1

Foci vb 2026
40 perce

Vb 2026: Új-Zéland–Belgium 0–1

Foci vb 2026
45 perce

Nyolc párosítást már ismerünk az egyenes kieséses szakaszból

Foci vb 2026
1 órája

Így kezdenek a csapatok a G-csoport utolsó meccsein

Foci vb 2026
1 órája
Ezek is érdekelhetik