Vancouver 2010: a kínaiak lettek a bronzérmesek női curligben

2010.02.26. 20:36
Címkék
Lejátszották a bronzmérkőzést a női curlingtornán, az elődöntő két vesztese – Kína és Svájc – mérkőzött meg egymással. A találkozót az előbbiek nyerték meg nagy fölénnyel, 12–6-ra, így ők szerezték meg a harmadik helyet.

Az ázsiai csapat már a meccs elején elhúzott, hiszen 3–0-ra, majd 5–1-re is vezetett. Innen azonban még fel tudtak jönni az európaiak, és hat end után 6–6 volt az állás. A hetedik endet azonban Kína nyerte 2–0-ra, és a következőben óriásit hibáztak a svájciak: úgy nyerte ellenfelük ezt a játékot 4–0-ra, hogy az utolsó követ ők csúsztatták. Miután így hirtelen hat pontra nőtt a különbség, a svájciak fel is adták a találkozót.

A döntőt magyar idő szerint éjfélkor kezdi a házigazda Kanada és Svédország.

 VANCOUVER 2010
NŐI CURLING, A 3. HELYÉRT  
Svájc–Kína 6–12

 

Legfrissebb hírek

Az első tornáját nyerte Marozsán legyőzője Mallorcán

Tenisz
5 perce

Bemutatkozik Anglia piros felsője – a K-csoport mai mezei

Foci vb 2026
13 perce

Nem csak kezelt, kacsintott is: így üdvözölte a spanyol királyt Pau Cubarsí – Fotó

Foci vb 2026
14 perce

Ódákat zeng Mbappé teljesítményéről az RMC Sport szakkommentátora

Foci vb 2026
22 perce

Russell megszerezte a pole-t a két Ferrari előtt; Verstappen a falban zárta a spielbergi időmérőt

F1
54 perce

Motivációs problémával érkezett, bronzéremmel távozott Balatonfüredről

Csupasport
1 órája

Kosárlabda: napokon belül kirúghatják a Real Madrid sztáredzőjét – sajtóhír

Kosárlabda
1 órája

Szép Balázs finalista a budapesti öttusa-vk-döntőn

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik