Válogatott: Az első góljuk előtti lövés védhető volt - Király

2011.03.25. 23:06
Címkék
A magyar labdarúgó-válogatott a Puskás-stadionban 4–0-s vereséget szenvedett Hollandiától Eb-selejtezőn. Nemzeti együttesünk kapusa, Király Gábor a lefújás után elmondta: az első holland találatnál védhető lövésből kapott gólt.

„Tudtuk, hogy milyen játékerőt képviselnek a hollandok, akik ezt meg is mutatták – nyilatkozta a Sport Tv-ben Király Gábor. – Az első góljukat lehetett volna védeni, talán ha nincs a korai vezetésük, akkor hosszabb ideig ki tudtuk volna húzni kapott gól nélkül, és lehetett volna több sanszunk. A második félidőben viszont már egyértelműen fölénk nőttek, játék- és mezőnyfölényben futballoztak. De nekünk is voltak azért helyzeteink, amelyekből kiderült, ők is tudnak hibázni, képesek vagyunk odakerülni. Viszont védekezésben sokkal masszívabbnak kell lennünk. Minden magyar játékosnak el kell gondolkodnia a saját teljesítményén, én is így teszek, mert van miért. Az első góljuk előtti lövés védhető volt, először lábbal akartam hárítani, de amikor láttam, hogy nem túl erős, kézzel nyúltam utána.”Király Gábor. – Az első góljukat lehetett volna védeni, talán ha nincs a korai vezetésük, akkor hosszabb ideig ki tudtuk volna húzni kapott gól nélkül, és lehetett volna több sanszunk. A második félidőben viszont már egyértelműen fölénk nőttek, játék- és mezőnyfölényben futballoztak. De nekünk is voltak azért helyzeteink, amelyekből kiderült, ők is tudnak hibázni, képesek vagyunk odakerülni. Viszont védekezésben sokkal masszívabbnak kell lennünk. Minden magyar játékosnak el kell gondolkodnia a saját teljesítményén, én is így teszek, mert van miért. Az első góljuk előtti lövés védhető volt, először lábbal akartam hárítani, de amikor láttam, hogy nem túl erős, kézzel nyúltam utána.”

Király Gábor szerint a hátralévő négy nap – Amszterdamban vendégeskedünk kedden – elegendőnek kell lenni arra, hogy rendezzük sorainkat.

„Minden mérkőzés új sansz is egyben, megmutathatjuk, hogy jobban tudunk játszani, kevesebb hibát követünk el. Ehhez azonban előbb még szakmailag is le kell vonni a mostani mérkőzés tanulságait, és mindenkinek önkritikát kell gyakorolnia.”

Legfrissebb hírek

Szombati sportműsor: NB I, Manchester City–Liverpool és Atlético Madrid–Barcelona

Minden más foci
2 perce

Németh Ferenc 90 éves; Varga Zsolt csapata világkupa-selejtezőre készül

E-újság
9 perce

Európai kézilabdaligák: Lukács Péter nyolc gólt rámolt be a Kristiansand kapujába

Kézilabda
11 perce

Férfi kosárlabda Euroliga: élre állt az Olympiakosz; Spanyolországban kapott ki a Real Madrid

Kosárlabda
20 perce

Az Elche legyőzésével hangolt a Vargáék elleni Kl-meccsre a Rayo Vallecano

Spanyol labdarúgás
25 perce

Dembélé „rugós focis” bombagóllal segítette győzelemhez a PSG-t

Francia labdarúgás
35 perce

Az Újpest és a Veszprém is háromgólos különbséggel nyert a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
42 perce

„Ezek olyan értékek, amiket nem szabad elengedni” – összefogás a magyar sportért

Egyéb egyéni
1 órája
Ezek is érdekelhetik