U23-as cselgáncs Eb: Tóth Krisztián arany-, Gáspár Eszter bronzérmes

MTI MTIMTI MTI
Vágólapra másolva!
2011.11.19. 17:37
Címkék
A 81 kg-os Tóth Krisztián arany-, míg a 63 kg-os Gáspár Eszter bronzérmet nyert az oroszországi Tyumenyben zajló U23-as cselgáncs Európa-bajnokság szombati napján.

Az európai szövetség honlapja szerint a mindössze 17 éves, friss magyar bajnok Tóth fehérorosz, litván és olasz ellenfélen keresztül jutott be a négy közé, ahol ipponnal verte az orosz Sztanyiszlav Szemenovot. Az örmény Artyom Bagdaszarjan elleni döntő óriási csatát hozott, s végül a KSI dzsúdósa jukóval bizonyult jobbnak, megszerezve a magyar dzsúdósport 14. aranyát az U23-as Eb-k történetében.

A miskolci Gáspár osztrák, portugál és holland rivális legyőzésével verekedte be magát az elődöntőbe, ahol kikapott a lengyel Halima Mohamed-Seghirtől. A bronzcsatában a hazai közönség előtt szereplő Tatyjana Kazenyukkal nézett farkasszemet, és ipponnal nyert, így ő állhatott fel a dobogó legalsó fokára.

A középső versenynap többi magyarja, azaz Krizsán Szabolcs (81) és Szabó Franciska (70) helyezetlenül zárt.

A pénteki nyitónapon Zámbori Bence arany-, míg az ugyancsak 66 kg-os Gorjánácz Zsolt bronzérmet nyert az utánpótlás Eb-n.

Vasárnap Kersics Dávid (90), Kaszás András (100), Cirjenics Miklós (100), Juhász Ádám (+100) és a 78 kg-ban címvédő Joó Abigél lép tatamira a nyugat-szibériai városban, ahol 37 ország 314 cselgáncsozója verseng.

Legfrissebb hírek

Vignjevics: Háromszor veszítettem Rebrov ellen egy nullára, az őrületbe kergetett; kéziseinknek a románok sem jelentettek akadályt

E-újság
2 órája

Szériában nem gyártható – Malonyai Péter publicisztikája

Minden más foci
2 órája

Üzenet Görögországból – Somogyi Zsolt jegyzete

Labdarúgó NB I
2 órája

Csütörtöki sportműsor: Kisvárda–FTC az NB I-ben, Veszprém- és Szeged-meccs a kézi BL-ben

Birkózás
2 órája

A Barca legyőzte a PSG-t a férfi kézi BL rangadóján

Kézilabda
3 órája

Továbbra is hibátlan a Veszprém a futsal NB I-ben

Labdarúgó NB I
3 órája

Nem kapott gólt, kettővel nyert az Arsenal – ismét ötpontos az előnye a PL-tabella élén

Angol labdarúgás
3 órája

Király-kupa: a Betis négy gólt szerezve jutott tovább, a Girona kiesett

Spanyol labdarúgás
3 órája
Ezek is érdekelhetik