U21-es Eb-selejtező: az utolsó helyen álló bosnyákok megverték Walest

2009.11.18. 17:58
Joe Allen góljával még a walesiek vezettek (Fotó: Action Images - archív)
Némi meglepetésre a találkozó előtt ötödik, utolsó helyen szerénykedő Bosznia-Hercegovina legyőzte az első helyen álló walesi válogatottat az U21-es Európa-bajnokság selejtezőjében. Magyarország esélyei a bosnyák sikerrel jelentősen javultak, hiszen két meccsel kevesebbet játszva maradt az eddigi négypontos hátrány a listavezetőhöz képest, amely ellen ráadásul szeptember 4-én otthon lép majd pályára.

A bosnyák válogatott a walesiek hétmérkőzéses veretlenségi sorozatát szakította meg első selejtező-sorozatbeli sikerével.

Pedig a találkozó jól indult a vendég walesiek számára, már az ötödik percben megszerezték a vezetést, miután Simon Church passzát követően Joe Allen közelről a kapuba talált. 0–1.

Bosznia az első fél óra végén szerezte meg az egyenlítő gólt: a vendégvédők nem tudtak felszabadítani, a labdára lecsapó Anes Haurdic pedig nem hibázott. 1–1.

A második félidőben hiába hárította Nenad Kiso büntetőjét Chris Maxwell, Haurdic ismét betalált, megszerezve a bosnyák válogatott első sikerét. 2–1.

A walesiek vereségük ellenére megtartották első helyüket a csoportban, igaz, a két mérkőzéssel kevesebbet játszó magyar válogatott a vesztett pontokat tekintve már jobban áll.

AZ EDDIGI EREDMÉNYEK

Luxemburg–Wales 0–0, Wales–Luxemburg 5–1, MAGYARORSZÁG–Luxemburg 3–0, Luxemburg–MAGYARORSZÁG 0–1, Wales–MAGYARORSZÁG 4–1, Bosznia-Hercegovina–Luxemburg 0–1, Wales–Olaszország 2–1, Olaszország–Luxemburg 2–0, Wales–Bosznia-Hercegovina 2–0, Olaszország–Bosznia-Hercegovina 1–1, MAGYARORSZÁG–Olaszország 2–0, Luxemburg–Olaszország 0–4.