U17: kettőből kettő - négygólos győzelem Telkiben Andorra ellen

2011.09.25. 17:11
Második meccsét is megnyerte <br />Telkiben a válogatott
U17-es labdarúgó-válogatottunk második meccsét is behúzta a hazai rendezésű Európa-bajnoki selejtező tornán, miután 4–0-re nyert Andorra ellen.

A mieink már a mérkőzés elején mezőnyfölényre tettek szert, de az andorraiak sem ijedtek meg, bátran játszottak, és többször is eljutottak a magyar kapuig. Az első gólunkra a 23. percig kellett várni, ekkor egy szabadrúgás után Bobál Gergely csapott le egy lepattanó labdára, és lőtt a hálóba (1–0).

A szünetig nem esett újabb találat, de a fordulást követően hamar góllá érett a fölényünk, a 48. percben egy szöglet után az előrehúzódó Asztalos Dávid fejelt a kapuba (2–0). Az 54. percben már hárommal mentünk, a Bobál Gergely buktatásáért megítélt büntetőt Tamás Krisztián értékesítette (3–0).

És ezzel még nem volt vége, a 77. percben Asztalos cselezgetett az andorrai tizenhatos előterében, majd Farkas Zoltánt hozta játékba, aki 14 méterről nagy gólt lőtt, beállítva ezzel a 4–0-ás végeredményt.

A nap másik mérkőzésén Fehéroroszország 3–0-ra legyőzte Norvégiát, így Magyarország hibátlan teljesítménnyel vezeti a négyes csoportot. Utolsó mérkőzését pedig szerdán Norvégia ellen játssza majd. A csoportból az első két helyezett léphet majd a tavaszi elitkörbe, azonos pontszám esetén az egymás elleni eredmény dönt a továbbjutásról.

U17-ES EB-SELEJTEZŐ, TELKI
MAGYARORSZÁGANDORRA 4–0 (1–0)
Telki Edzőközpont, 200 néző. Vezette: Dierick (belga) (Creners – belga, Francalanza – máltai)
MAGYARORSZÁG: Dániel Cs. – Baksa, Asztalos, Kovács T., Tamás K. (Pataki, 60.) – Németh M., Nagy D. (Medgyes Z., 56.) – Popgeorgiev, Farkas Z., Forgács D. (Kalmár, 65.) – Bobál. Szövetségi edző: Pisont István
ANDORRA: Almeida – A. Bove, Cabanes, Costas, M. Llovera, C. Bove – Gutierrez (Bessa, 73.), Calvino, Teixeira (Iranzo, 68.) – R. Llovera, Sanchez (Reyes, 56.). Szövetségi edző: Teba Sergi
Gólszerző: Bobál (1–0) a 23., Asztalos (2–0) a 48., Tamás K. (11-esből, 3–0) az 54., Farkas Z. (4–0) a 77. percben
Pisont István: – Nehezen törtük fel az ellenfél masszív védelmét, a vezetés birtokában azonban már felszabadultan és látványosan játszottunk. Norvégia ellen nagy csatára számíthatunk.
Teba Sergi: – Az első félidőben méltó ellenfelei voltunk a magyar csapatnak, a második játékrészben azonban fizikailag elfáradtunk, és megérdemelten nyertek a magyarok.
A másik mérkőzésen: Norvégia–Fehéroroszország 0–3