Sílövészet: Kuzmina öccse vk-versenyt tudott nyerni Antholzban

2011.01.20. 15:47
Az olaszországi Antholzban a férfi 10 km-es sprintversennyel folytatódott a sílövő-világkupa. A győzelmet az orosz Anton Sipulin szerezte meg a német Michael Greis és a norvég Lars Berger előtt.
Az első lövészetet követően még a német Daniel Böhm volt a leggyorsabb az osztrák Christoph Sumannt és a norvég Emil Hegle Svendsent megelőzve. A második sorozatban azonban Sumann egyszer, a másik kettő kétszer is rontott.

Így a német Greis állt az élre, de mindössze 0.8 másodperccel előzte meg az orosz Sipulint és öt másodperccel az olasz De Lorenzit. Az utolsó 3.3 km-es futószakaszon az orosz erősíteni tudott, és a hátrányból tíz másodperces előnyt kovácsolt, így a szlovák színekben versenyző olimpiai bajnok, Anastasiya Kuzmina testvére pályafutása első vk-sikerét ünnepelhette.

A második a háromszoros olimpiai bajnok Greis lett, a harmadik helyért azonban De Lorenzit ketten is lefutották: előbb az osztrák Eder, majd a legutóbbi sprintverseny győztese, az ezúttal egy büntetőkört lefutó norvég Lars Berger, s végül ő állhatott fel a dobogó alsó fokára.

Az összetett világkupa éllovasainak ezúttal nem igazán ment. Az éllovas norvég Bö három hibával még a pontszerzők közé, azaz az első negyvenbe sem tudott bekerülni, üldözője és honfitársa, Svendsen 14., Martin Fourcade ugyancsak három rontással 21. lett. A norvég Ole Einar Björndalen nem indult, így az ezúttal második helyen végző Greis jött fel a harmadik helyre.