Sílövészet: Kuzmina nyert, Mäkäräinen hajszálra az összetett vk-tól

2011.03.19. 14:44
A nők 10 km-es üldözéses versenyével folytatódott a sílövők világkupa-sorozata a norvégiai Oslóban. A betegség miatt távol maradó Magdalena Neuner távollétében a szlovák Anastasiya Kuzmina győzött a fehérorosz Darja Domracseva és a német Andrea Henkel előtt.
A sprintversenyt megnyerő német Magdalena Neuner betegség miatt kihagyta az üldözésest, így az akkori második norvég Tora Berger indulhatott az élről, viszont alaposan elszúrta az első lövészetét így a szlovák Kuzmina állt az élre.

A második sorozatban viszont ő is kettőt rontott, így ott meg a német Andrea Henkel vette át a vezetést. A harmadik sorozatban Henkel is rontott, de csak egyszer, így aztán az élen maradt, 20 másodperccel a fehérorosz Domracseva előtt.

Az utolsó sorozatban azonban a német is két hibát vétett, s így az üldözők közül ekkor hibátlan szlovák Kuzmina vette vissza a vezetést, és meg is nyerte a versenyt. A második helyért Henkel és Domracseva harcolt, s végül utóbbi remek hajrával szerezte meg a második helyet.

A finn Kaisa Mäkäräinen ugyan éppen lecsúszott a dobogóról, de a negyedik helyével növelte előnyét az összetett világkupában, ahol Berger jött fel a második helyre. Kettőjük között 41 pont a különbség, s a vasárnapi, utolsó tömegrajtos versenyen már csak 60 pont szerezhető.