Sílövészet: két tizedmásodperc döntött Neuner és Berger között

2011.12.03. 15:44
A nők 7.5 km-es sprintversenyével folytatódott a sílövők világkupa-sorozata a svédországi Östersundban. A győzelmet a német Magdalena Neuner szerezte meg, mindössze két tizedmásodperccel megelőzve a norvég Tora Bergert, míg a harmadik a finn Kaisa Mäkäräinen lett.
Nagyon sok lőhiba jellemezte a viadalt, a 96 induló közül mindössze hatan céloztak hibátlanul, köztük a román színekben szereplő Ferencz Réka (aki végül a 40. helyen zárt, míg Tófalvi Éva a 17. lett), illetve a francia Marie Laure Brunet, aki így vezetett is a második sorozat után, de mindössze öt másodperccel az egy büntetőkört futó Tora Berger és Magdalena Neuner előtt. Nem csoda, hogy a befejező futószakaszon mindketten simán elé kerültek, s a franciának végül meg kellett elégednie az ötödik hellyel. Kettőjük közül Berger vágott neki először a távnak, s talán éppen ez volt az, ami a vesztét is okozta, hiszen a német lány végig tudta riválisa részidőit. Igaz, Neuner így sem tudott jelentős előnyt kiharcolni, de szívszaggató hajrá után végül két tizedmásodperccel megelőzte a norvégot. A harmadik helyezzett a kettőt is hibázó, de az összetett világkupa remekül futó címvédője, a finn Kaisa Mäkäräinen lett.