Sílövészet: francia siker a női váltók versenyében, Antholzban

2012.01.21. 14:10
A nők 4x6 km-es váltóversenyével folytatódott a sílövők világkupa-sorozata az olaszországi Antholzban. A győzelmet a Marie Laure Brunet, Sophie Boilley, Anais Bescond, Marie Dorin Habert összeállítású francia csapat szerezte meg a fehéroroszok és az oroszok előtt.
Az első és a második váltás után is a svédek vezettek, s féltávnál közel fél perces előnyben voltak a hattagú üldözők csoportjával szemben. Az északiaknál azonban a végére hagyták a két gyengébb versenyzőt, így aztán az oroszok vezetésével zárkóztak is rájuk. Olga Zajceva át is vette a vezetést, ám ez meg is látszódott az álló lövészetén, mert büntetőkört kellett futnia, így ekkor a franciák, a németek és a svédek is lehagyták. Előbbi két csapat szinte egyszerre váltott, s előbbieknél Dorin Habert, utóbbiaknál Tina Bachmann volt a hajráember. A fekvő lövészet után is együtt maradt az éllovas páros, az állóban azonban a francia hibátlan maradt, míg Bachmannak büntetőkört kellett futnia, így Dorin Habertnek húsz másodperc lett az előnye az orosz Olga Viluhina, és 35 a fehérorosz Darja Domracseva előtt. Az utolsó két kilométeren azonban Domracseva fantasztikus hajrát produkált, 900 méterrel a cél előtt már csak 12 másodperc volt a hátránya, az utolsó 400 méteren pedig már csak 5 másodperc. A végén azonban a francia tudott még újítani, s végül két és fél másodperccel előbb ért célba. A harmadikak az oroszok lettek, a norvégok és az ukránok előtt, a németek a hatodikak, a svédek pedig csak tízedikek lettek.