Sífutás: óriási norvég fölény a női sífutóváltóknál Sjusjönben

2011.11.20. 12:33
A nők 4x5 km-es váltóversenyével folytatódott a norvégiai Sjusjönben a sífutók világkupa-sorozata. A győzelmet a papírformának megfelelően a hazaiak első számú csapata szerezte meg nagy fölénnyel a második számú norvég váltó és a finnek előtt.

Az olimpiai és világbajnoki címvédő Vibeke Skofterud, Therese Johaug, Kristin Steira, Marit Björgen összeállítású váltó gyakorlatilag rajt-cél győzelmet aratott, és nagyjából félperces előnnyel szerezte meg az első helyet.

A második helyért a finnek és a házigazdák második csapata vívott nagy csatát, amelyet végül az utolsó emelkedőn döntött a maga javára a norvég Marthe Kristoffersen, s végül több mint tíz másodpercet vert riválisára. A hazai versenyzők fölényére jellemző, hogy még a harmadik és negyedik csapatuk is beért a hatodik, illetve a hetedik helyre, olyan nagynevű ellenfeleket megelőzve, mint az oroszok, a németek vagy az olaszok.