Női kosárlabda NB I: nyolcpontos szekszárdi vereség a Vasas ellen

2009.10.23. 19:43
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának ötödik fordulójában a Szekszárd hosszabbításos találkozón nyolcpontos vereséget szenvedett a Pasaréti úton a Vasas-Csata vendégeként.

Kiegyenlített első negyed után a második játékrészben a hazaiak megugrottak és a nagyszünetre tizenkét pontos előnyre tettek szert (43-31). A szekszárdiak azonban védekezésükön javítva, nagyot küzdve ki tudtak egyenlíteni (68-68), a hosszabbításban azonban megint az akkor 18 pontot szerző hazaiak akarata érvényesült.

A Vasas negyedik mérkőzésén először tudott nyerni, a Szekszárd ötödik találkozóját is elveszítette.

NŐI NB I, ALAPSZAKASZ, 5. FORDULÓ
VASAS-CSATA – ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 86–76 (20–16, 23–15, 10–19, 15–18, 18–8)
Pasaréti út, 150 néző. V: Szilas, Fekete L.
VASAS: Szondy 11, CZANK 19/6, LAKLÓTH 14/3, FEJES 16, Bagi. Cs: KOVALCSIK 16, Velkey 4, Győr 6/6., Mansaré.  Edző: Deák Éva
SZEKSZÁRD: Pungor 6, BÁLINT 23/3, Tamás 12/3, Bozóki 7, Jevtusenko 11. Cs: CAZAC 13/3, Tamis 4, Hajdu, Papp A. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–8. 7. p.: 14–14. 14. p.: 28–22. 19. p.: 39–27. 22. p.: 43–38. 25. p.: 50–42. 29. p.: 52–50. 33. p.: 55–56. 39. p.: 66–66. 42. p.: 75–74. 44. p.: 84–76
Kipontozódott: Tamás (44. p.)
Deák Éva: – Gratulálok a lányoknak, hogy kétszer sikerült megnyerniük a mérkőzést.
Ujhelyi Gábor: – Azon a poszton szenvedtünk vereséget, ahol a bajnokság elején úgy gondoltuk, hogy a kiscsapatok ellen eredményesek tudunk lenni. Rutintalanok, fiatalok vagyunk.