Női kosárlabda NB I: Szolnokon is nyert és hibátlan maradt a Győr

2009.11.06. 19:58
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának hetedik fordulójában a Győr 18 pontos győzelmet aratott a Szolnok vendégeként. Az összecsapás csak a negyedik negyedben dőlt el. A Győr nyolcadik bajnokiját nyerte meg, a negyediket idegenben, a Szolnok hetedszer szenvedett vereséget, harmadszor pályaválasztóként.

NŐI NB I, ALAPSZAKASZ, 7. FORDULÓ
SZOLNOKI NKK–SEAT-LAMI-VÉD GYŐR 61–79 (15–18, 21–19, 14–20, 11–22)
Szolnok, 200 néző. V: Márton, Gelencsér
SZOLNOK: Darida 14/6, Kántor 7/3, Rubold, HEGEDŰS R. 13/9, FARKASINSZKI 19/3. Cs: Serbán, Sonyák 4, Boskovics 4/3. Edző: Mészáros Zoltán
GYŐR: ENGLERT 17/9, Fűrész 5/3, Vida 1, KELLER 11, RADUNOVICS 17. Cs: Kovács K. 10/6, DJELMIS 10, Borovicková 2, Horváth Zs. 6. Edző: Tapodi Péter
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4–8. 8. p.: 12–11. 14. p.: 21–27. 18. p.: 34–32. 24. p.: 44–45. 28. p.: 47–49. 34. p.: 53–63. 38. p.: 57–75
Mészáros Zoltán: – Amíg bírtuk erővel, addig lépést tartottunk a Győrrel. A végére sajnos elfogytunk.
Tapodi Péter: – Egy nagyon-nagyon jól játszó Szolnokot győztünk le, ami növeli sikerünk értékét. Védekezésünk már helyenként példamutató, de még követtünk el szarvas hibákat.
1. MiZo Pécs 2010 6 6 633–300 1.000
2. MKB-Euroleasing Sopron 7 7 686–327 1.000
3. SEAT Lami-Véd Győr 8 8 724–451 1.000
4. Szeviép-Szeged 7 7 570–357 1.000
5. BSE 5 3 2 343–333 0.800
6. ZTE NKK 7 4 3 528–460 0.786
7. Vasas-Csata 5 2 3 320–384 0.700
8. Atomerőmű KSC 6 1 5 405–564 0.583