Női kosárlabda NB I: pasaréti győzelemmel kezdett a Pécs

2011.10.02. 19:29
A legutóbb ezüstérmes Pécs sima győzelemmel kezdte az idényt a Vasas vendégeként a női kosárlabda NB I 1. fordulójának vasárnapi záró mérkőzésén.

Csütörtökön minden pécsi átigazolási akadály elhárult, így meglehetett rendezni a találkozót vasárnap Pasaréten. A baranyaiak kifizették volt játékosukat a brazil Graziane Coelhot és ügynökét, így igazolhattak a meglévő négy játékosuk mellé további embereket.

Kosárszegény első húsz percet láthattak az érdeklődők, a látogatók főleg Horváth Lilla eredményes és lelkes játékának köszönhetően tíz pontos előnnyel mehettek pihenőre. A nagyszünetet követően tovább fokozódott a küzdelem, amely időnként már dzsungelharchoz hasonlított. A pécsieknél Allison Quigley pályára lépésével tovább nőtt a parketten a vendégek pontereje és rutinja. A Vasasos lányok a negyedik negyedig rettentően jól tartották magukat, de az idő múlásával felőrlődtek és elfáradtak, ez pedig magabiztos pécsi győzelmet eredményezett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
1. FORDULÓ
VASASPÉCS 2010 37–65 (11–12, 5–14, 12–14, 9–25)
Pasaréti út, 300 néző. V: dr. Vígh, Bognár, Tőzsér
VASAS: Pál 2, Pusztai 4, ADAMECZ 8/3, Mansaré M. 4, TEILANE 5. Cs: Velkey 5/3, Szabó Flóra, Kovalcsik 2, Bajnóczi 7/3, Katona Sz, Koch. Edző: Diósadi Deák Éva
PÉCS: Török 1, Raksányi 9, Sarok 4, HORVÁTH L. 14, Murphy 10. Cs: Laczi, PILAV 9/3, Csutorás 4, Szamosi 2, QUIGLEY 12. Edző: Zseljko Djokic
Az eredmény alakulása. 4. p.: 2–5. 8. p.: 9–9. 14. p.: 15–16. 17. p.: 16–22. 24. p.: 22–32. 29. p.: 24–40. 35. p.: 32–48. 38. p.: 35–59
Kipontozódott: Mansaré M. (35. p.)
Diósadi Deák Éva: A negyedik negyed huszonöt kapott pontján kívül a védekezéssel elégedett vagyok, de ezt a játékot kosárra játsszák.
Zseljko Djokic: – Öröm volt ma ennek a csapatnak a kispadján ülni, és vezetni a lányokat. Együttesem megmutatta, mit is jelent a pécsi szív. Szakmailag készültünk a Vasas letámadásos játéka ellen, és ezt jól meg is oldottuk. Taktikailag brutálisan jól védekeztünk, ezt jól mutatja a kapott pontok mennyisége is.
1. UNIQA-Euroleasing Sopron 3 3 245–113 1.000
2. Pécs 1 1 65–37 1.000
3. UNI SEAT Győr 1 1 82–52 1.000
4. FTC 1 1 73–52 1.000
5. ZTE NKK 1 1 65–50 1.000
6. Bajai NKK 1 1 71–69 1.000
7. DKSK MISI 1 1 69–71 0.500
8. ELTE-BEAC Újbuda 1 1 52–73 0.500
9. Ceglédi EKK 1 1 52–82 0.500
10. Vasas 2 2 81–131 0.500
11. Atomerőmű KSC 1 1 44–78 0.500
12. BSE-FCSM 2 2 75–166 0.500