Női kosárlabda NB I: ötven ponttal győzött a címvédő Pécs

2010.10.24. 19:58
A címvédő Pécs 2010 csapata nagyon magabiztosan, 108–58-ra győzött a Szekszárd ellen a női kosárlabda-élvonal vasárnapi mérkőzésén.

A pécsiek csak nyolc ponttal vezettek az első negyed után, de a második negyedet 31–9-re nyerték meg, így a második félidőt hiába hozta (viszonylag) kevés mínusszal a vendégcsapat, a súlyos vereséget nem kerülhette el. A Pécsből Griffin 21, Raksányi és Turóczi 16-16 pontot szerzett.

A pécsiek horvát légiósát, Jelena Vidacicot térdsérülése miatt a hét elején vizsgálják meg, az viszont biztosnak tűnik, hogy csütörtökön, a Riga elleni Euroliga-nyitómeccsen nem számíthat rá Zseljko Djokics. Ráadásul a szlovák légiós, Regina Palusna sem épült még fel, viszont az Isztambulban vállsérülést szenvedett Fegyverneky Zsófia már most, a Szekszárd ellen is tudta vállalni a játékot, így bevethető lesz.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ
PÉCS 2010–ATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 108–58 (26–14, 31–9, 29–17, 22–18)
Pécs, 700 néző. V: Kiss L., Maár.
PÉCS 2010: Iványi 6, Quigley 10, BUJDOSÓ 13/3, Krnjics 8, GRIFFIN 21/3. Cs.: Fegyverneky 7, RAKSÁNYI 16/6, TURÓCZI 16, Sarok 7, Lábady 2, Szabó Fl 2. Vezetőedző: Zseljko Djokics
SZEKSZÁRD: Medgyessy 9/3, Demeter 6, Szemerédi 3/3, TURCSINOVICS 11, Jevtusenko 12. Cs.: Vincze A. 2, Szavercsenko 8, Vincze V. 7, Tamás, Tajkov. Vezetőedző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása: 3. p.: 2–2. 6. p.: 11–6. 13. p.: 28–16. 17. p.: 49–20. 23. p.: 65–24. 26. p.: 74–28. 33. p.: 92–43. 37. p.: 100–54

1. Pécs 2010 8 8 759–433 1.000
2. SEAT Lami Véd Győr 7 7 560–407 1.000
3. MKB-Euroleasing Sopron 7 6 1 598–443 0.929
4. Szeviép-Szeged 8 6 2 635–527 0.875
5. Nanette FTC 6 4 2 402–394 0.833
6. ZTE NKK 7 4 3 478–459 0.786
7. Szolnoki NKK 7 4 3 497–527 0.786
8. Bajai NKK 6 2 4 395–437 0.667