Női kosárlabda NB I: negyven pontos szegedi siker Cegléden

2009.10.30. 21:17
A bajnoki címvédő után az előző kiírásban döntős Szeviép-Szeged kosárlabdacsapata is sima győzelmet aratott a női élvonalbeli bajnokság alapszakaszának hatodik fordulójában. A Szeged már az első negyedben 25 pontot dobva borzolta a hazaiak idegeit, akiket a második negyed 23-3-jával végleg padlóra is küldött.

NB I, NŐK, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
CEGLÉDI EKK – SZEVIÉP-SZEGED 42–82 (11–25, 5–23, 14–18, 12–16)
Cegléd, 100 néző. V: Szilas, Farkas J.
CEGLÉD: Baksa 5, Halmi 9/3, Lukács, Kobolák 3, LICSINA 14/3. Cs: Szabó B. 2, Földi A. 7/3, Zvolenszki, Józan, Nagy N. 2. Edző: Földi Sándor
SZEGED: Ciglar 7, FŰRÉSZ E. 11, LACZI 12/3, SIPAVICIUTE 10, Zserzserunova 8. Cs: Horváth Zs. 10/3, Vincze 8, Lengyel 6, Russai 10, Kováts, Tóth C., Kmézics. Edző: Bencze Tamás
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–16. 13. p.: 11–31. 17. p.: 13–42.24. p.: 18–54. 28. p.: 25–66. 35. p.: 37–70. 38. p.: 37–80
Kipontozódott: Kobolák (39. p.)
Földi Sándor: – Két játékosomat nem küldtem pályára, mert a mérkőzés előtti megbeszélésen nem figyeltek, röhögcséltek. Az euroligás Szeged ennyivel jobb nálunk.
Bencze Tamás: – Köszönjük a Ceglédnek, hogy hozzájárultak az időpont-módosításhoz. A találkozót kellő komolysággal vettük, így győzelmünk nem forgott veszélyben.

1. MiZo Pécs 2010 5 5 538–255 1.000
2. MKB-Euroleasing Sopron 7 7 686–327 1.000
3. SEAT Lami-Véd Győr 6 6 564–330 1.000
4. Szeviép-Szeged 7 7 570–357 1.000
5. BSE 4 3 1 298–238 0.875
6. ZTE NKK 6 4 2 468–379 0.833
7. Vasas-Csata 4 1 3 227–320 0.625
8. Atomerőmű KSC 6 1 5 405–564 0.583