Női kosárlabda NB I: legyőzte a Szeged a Szolnokot a rangadón

2009.10.04. 19:03
A női kosárlabda NB I vasárnapi rangadóján húszpontos, magabiztos győzelmet aratott a Szeged a Szolnok ellen.

A keményen védekező szegediek már az első negyedben megléptek, majd az első félidőben a Szolnok hat és félperces gólcsendje idején 14 ponttal fejelte meg előnyét a hazai csapat. Innen nem volt esélye visszakapaszkodnia Mészáros Zoltán csapatának, a Szeviép végül 71-51-re győzött.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
 2. FORDULÓ
SZEVIÉP SZEGED–SZOLNOKI NKK    71–51 (15–8, 14–8, 26–15, 16–20)
Szeged, 300 néző. V: Páli, Gelencsér
SZEGED: Cziglar 2, NÉMETH B. 24/9, Fűrész E. 8, Horváth Zsu, ZSERZSERUNOVA 19. Cs: Sipaviciute 12, Laczi 6, Russai, Vincze, Lengyel. Edző: Bencze Tamás
SZOLNOK: Sonyák 11, Rubold 2, Kántor 11/9, Hegedűs R. 7/3, FARKASINSZKI 7. Cs: Tajkov 4, Serbán 5, Kalmár-Nagy 4. Edző: Mészáros Zoltán
Az eredmény alakulása. 4. p.: 4-5. 8. p.: 11-6. 13. p.: 20-8. 17. p.: 27-13. 22. p.: 34-16. 26. p.: 44-22. 32. p.: 55-35. 34. p.: 59-40. 37. p.: 61-47
Kipontozódott: Laczi (34. p.), Serbán (35. p.)
Bencze Tamás: - A védekezéssel elégedett vagyok. A kidolgozott helyzeteink alapján nagyobb különbséggel nyerhettünk volna.
Mészáros Zoltán: - Egy hét alatt a harmadik „Euroligás" mérkőzésünket játszottuk - kezdjük megszokni a tempót.