Női kosárlabda NB I: könnyed hazai győzelem Győrben és Baján

2011.12.21. 19:39
A Győr és a Baja is papírforma-győzelmet aratott a női kosárlabda NB I 14. fordulójának szerdai mérkőzésén. A bajnokság második helyén álló kisalföldiek a Diósgyőrt, a Duna-partiak a Vasast győzték le.
NŐI KOSÁRLABDA NB I
14. FORDULÓ
UNI SEAT GYŐR–DKSK MISI 90–72 (26–14, 21–21, 25–9, 18–28)
Győr, 150 néző. V: Tóth K., Sabáli, Magyari
GYŐR: CIGLAR 16/3, SEMSEI 17/3, RASHEED 16/3, HOLLINGSWORTH 18, Nagy-Bujdosó 14. Cs: Őri, Laklóth 2, Sujanová 2, Fürtös, Vincze, Nagy D. 5. Edző: Fűzy Ákos
DKSK: Hadzovic 10, Reiner 8, SKORIC 15/3, Czirják 2, FARKASINSZKI 16. Cs: Ocsenás 5, Budimir 4, Kántor 3/3, Lugosi 7/3, Sándor, Papp 2. Edző: Milan Vukicsevics
A mérkőzés alakulása: 4. p.: 10–3. 8. p.: 20–9. 12. p.: 28–21. 16. p.: 33–27. 24. p.: 58–39. 28. p.: 72–41. 38. p.: 86–64
Fűzy Ákos: – Győzelmünkkel és támadójátékunkkal megajándékoztuk kitartó közönségünket, a páros negyedek védőmunkájával pedig az ellenfelünket. A játékvezetőknek ajánlom a szerdai Nemzeti Sport Bognár György-anyagát: éljenek a vámpírok!
Milan Vukicevic: – Gratulálok az ellenfélnek a győzelemhez, a saját csapatomnak pedig a bajnokság félidei eredményéhez, amely kemény munka gyümölcse. Most a két együttes közötti minőségi különbség döntött.
BAJAI NKK–VASAS-BASKET 63–49 (13–6, 17–20, 22–14, 11–9)
Baja, 300 néző. V: Farkas G., Márton L., Gelencsér Gy.
BAJA: Scsekics 11/3, SZEPSI 19/6, THEODOREÁN 12/6, Szabó P. 5, BOZÓKI 12/3. Cs: Kühn 2, Ferencz 2, Gorjanácz, Kalocsai. Edző: Sztevan Csupics
VASAS: Pál Sz. 3, Katona 2, Bajnóczi 4, Mansaré 13, TEILANE 8. Cs: Pusztai 2, Szabó F. 3, Adamecz 6, Velkey 8/6, Kovalcsik, Mányoky. Edző: Diósadi Deák Éva
Az eredmény alakulása. 4. p.: 6–5. 9. p.: 11–5. 16. p.: 26–13. 20. p.: 28–26. 25. p.: 39–32. 29. p.: 52–36. 32. p.: 52–44. 37. p.: 60–44
MESTERMÉRLEG:
Sztevan Csupics: – Gratulálok a lányoknak, nagyon jól védekeztek, sikerült a Vasast 50 pont alatt tartani. Igazán jól sikerült az év év végi hajrá, megőriztük a 6. helyet, remélhetőleg hasonló lesz majd a folytatás is.
Diósadi Deák Éva: – Sajnos a mérkőzésnek csak bizonyos szakaszaiban tudtuk a saját ritmusunkat megtalálni. A két kulcsjátékosunknak ma nem sikerült kimondottan a mérkőzésen jól teljesíteni és a többiek még nem nőttek fel oda, hogy át tudták volna venni a szerepüket.

6. Bajai NKK 14 7 7 922–950 0.750
7. DKSK MISI 14 5 9 894–982 0.679
8. Vasas 14 4 10 779–863 0.643