Női kosárlabda NB I: győzelmével bejutott a négy közé a Pécs is

2010.04.03. 20:28
A Pécs 100 dobott pontjával sima győzelmet aratott a szekszárdi Atomerőmű ellen a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének második mérkőzésén, így a baranyaiak bejutottak a négy közé.

A címvédő MKB-Euroleasing Sopron, valamint a tavaly szintén döntős Szeviép-Szeged már korábban továbbjutott, a negyedik elődöntős a SEAT Lami Véd Győr–ZTE NKK párharcból kerül ki.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–MIZO PÉCS 2010   66–100 (22–29, 21–26, 14–20, 9–25)
Szekszárd, 400 néző. V: Forrai, Sabáli
SZEKSZÁRD: Pungor, SZEMERÉDI 20/9, BÁLINT 8, Cazac 11/3, JEVTUSENKO 15/3. Cs: TAMIS 12/6, Papp A., Szavercsenko, Hajdu, Pető. Edző: Ujhelyi Gábor
PÉCS: Iványi 6, FEGYVERNEKY 15/9, Raksányi 2, Vajda 10, OHLDE 15. Cs: Turóczi 2, SAROK 8, QUIGLEY 29/15, Krnjics 11, Horváth L. 2, Ruják. Edző: Fűzy Ákos
Az eredmény alakulása. 5. p.: 8–13. 16. p.: 36–41. 25. p.: 57–62. 33. p.: 57–82. 38. p.: 63–95
Kipontozódott: Cazac (35. p.), Jevtusenko (38. p.)
Ujhelyi Gábor: – Három negyeden keresztül szórakoztató, élvezetes játék volt, az utolsó felvonást felejtsük el. Összességében szépen búcsúztunk közönségünktől.
Fűzy Ákos: – A két Szekszárd elleni meccs alatt összeraktunk egy mérkőzésnyi védekezést. Pécsett az első, most a második félidőben teljesítettünk magas szinten. A rájátszás további részében egy egész összecsapáson kell ezt tenni céljaink elérése érdekében.