Női kosárlabda NB I: fontos meccset nyert meg a Fradi a Szeged ellen

2011.01.23. 21:00
A női kosárlabda NB I 20. fordulójában a Nanette-FTC fontos meccset nyert meg a Szeged ellen, míg a Győr magabiztosan győzte le a Ceglédet.

Az alapszakasz negyedik helyéért vívott csatározásban roppant fontos volt a mérkőzés mindkét fél számára. A szegedieket a visszavágás vágya fűtötte, hiszen októberben hazai pályán kilenc pontos vereséget szenvedtek a Fraditól.

Jól is kezdtek a vendégek, Olena Zserzserunova tarthatatlannak bizonyult mindkét palánk alatt. Az ukrán center erős dupla-duplát jegyezve 21 pontja mellett, 18 lepattanót is leszedett. A hazaiak megilletődötten kezdték az összecsapást, de Szlimák Hajnalka vezetésével folyamatosan kapaszkodtak fel.

A találkozó egyik sorsfordító jelenete a 27.percben történt, ekkor Rasheed Rita kapott sportszerűtlen hibát, esélyt adva a zöld-fehéreknek a felzárkózásra. A hazaiak éltek is a lehetőséggel, Turóczi Nikoletta hármasával át is vették a vezetést.

A 40. percben triplapárbaj alakult ki. Előbb Zserzserunova dobott be egy külső dobást egy kézzel a támadóidő lejártának pillanatában, majd Hegedűs Rita triplája szédült be a vendégek kosarába. Lengyel Dalma hármasa kimaradt vendégoldalon, nem úgy Darida Csilláé, akinek három másodperccel a vége előtt dobott sikeres triplájának köszönhetően a Fradi megnyerte a kiélezett küzdelmet.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
20. FORDULÓ
NANETTE-FTC–MEDITEAM-SZEGED 72-70 (14-19,18-18, 28-21, 12-12)
Népliget, 400 néző. V: Földházi, Makovsky
FERENCVÁROS: RUJÁK 12, SZLIMÁK 19/3, Hegedűs R. 11/3, TURÓCZI 11/3, Varda 4. Cs: DARIDA 8/3, Russai 7/3, Kiss G., Reiner. Edző: Farkas Sándor
SZEGED: Szazanenko 5/3, Rasheed 9/3, LAKLÓTH 14/3, ROGLIC 15, ZSERZSERUNOVA 21/3. Cs: Fejes R. 3/3, Lengyel 3/3, Farkasinszki, Kováts A. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása: 4.p.:4-7, 7.p.: 8-15, 12.p.: 20-22, 16.p.: 22-30, 18.p.: 27-34, 23.p.: 36-44, 26.p.: 45-50, 28.p.: 54-53, 33.p.: 62-61, 37.p.: 66-63, 40.p.: 69-70
Kipontozódott: Rasheed (32.p.)
Farkas Sándor: Már-már playoffot idéző mérkőzés és hangulat volt. Az a szerencse, ami az elmúlt időszakban és ezen a meccsen is elkerült bennünket, az most az utolsó dobással visszajött. Ma a csapat és a közönség egymásra talált !
Mészárosné Kovács Andrea: Támadó játékunk a végjátékra teljesen beszürkült, nem tudtunk újítani, amit az ellenfél kihasznált.
CEGLÉDI EKK–SZEAT–LAMI VÉD GYŐR 64–87 (19–25, 16–17, 14–21, 15–24)
Cegléd, 100 néző. V: Gál, Fodor
CEGLÉD: Baksa 7, KAVALIAUSKAITE 30/12, Józan 1, Dobrowolska, Kobolák 4. Cs: Ruttner Zs. 6, ORBÁN 16/12, Kiss A., Szabó B., Filipowicz D. Edző: Salamon Endre
GYŐR: Djelmis 6, SEMSEI 14, Simon 7, Kovács K. 7, HOLLINGSWORTH 21. Cs: Vida 9/3, HORVÁTH ZS. 13, Nagy D. 3, Őri 7. Edző: Topodi Péter
Az eredmény alakulása: 3. p.: 5–5. 6. p.: 7–11. 8. p.: 18–16. 15. p.: 25–35. 18. p.: 33–35. 24. p.: 36–51. 31. p.: 49–69. 36. p.: 55–80
Salamon Endre: – Sok minden körvonalazódik abból, amit a korábbinál sikeresebb szereplés érdekében eddig tettünk. Nem vallottunk szégyent, a lányok szépen megmutatták, hogy most mit is tudnak.
Tapodi Péter: – Mindenki megkapta a lehetőséget a bizonyításra. Finoman szólva: ezzel váltakozó sikerrel éltek. A hazaiak kétszer annyi idegenlégióst foglalkoztattak – kettőt – mint mi.