Női kosárlabda NB I: elkelt a bronz, Zalaegerszegen örülnek neki

2011.04.18. 19:14
A ZTE hétfőn újra élt a hazai pálya előnyével, nagy csatában másodszor is legyőzte a Szegedet a harmadik helyért zajló párharcban (63–61), és ezzel megszerezte a bronzérmet a női kosárlabda NB I-ben.

A zalaiak csupán egyszer vezettek a mérkőzésen: a legvégén! Tizennégy másodperc volt hátra, a Szeged támadott, de fordultak a hazaiak, és Zsovár egy zseniális csel után bedobta a ZTE történetének eddigi legnagyobb sikerét jelentő tempót. Tizennégy másodperc volt hátra, a Szeged támadott, de fordultak a hazaiak, és Zsovár egy zseniális csel után bedobta a ZTE történetének eddigi legnagyobb sikerét jelentő tempót.

A Szeged a mérkőzés elején 11 pontos előnyt szerzett, és a hazaiak felzárkózása után, a szünetet követően újra elhúzott, de nem tudott élni a lehetőséggel.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
A 3. HELYÉRT, 3. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–MEDITEAM-SZEGED 63–61 (13–24, 21–14, 14–16, 15–7)
Zalaegerszeg, 500 néző. V: Pálla, Kapitány, Bognár
ZTE: Bukovszki 7, ZSOVÁR 8, Ambrus 4, Szélesy 9/3, PAGE 16. Cs: Sonyák 3, Czukor 6, SZALAY 10. Edző: Gaál Tamás
SZEGED: SZAZONENKO 14/12, LAKLÓTH 14/9, Rasheed 6, Roglics 9, ZSERZSERUNOVA 16. Cs: Lengyel 2, Fejes. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–7. 7. p.: 9–17. 14. p.: 17–26. 18. p.: 31–33. 26. p.: 42–50. 35. p.: 54–56.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a ZTE javára
Gaál Tamás: – Az álmainkat éljük meg ezzel a harmadik hellyel, az egész bajnokságban fantasztikusak voltak a lányok, nagyon büszke vagyok rájuk!
Mészárosné Kovács Andrea: – Gratulálok a Zalaegerszegnek!