Női kosárlabda NB I: az ötödik helyért játszhat a Ferencváros

2011.04.02. 18:33
Az FTC hat ponttal győzött a Baja ellen a női kosárlabda NB I 5-8. helyéért folyó rájátszásának második mérkőzésén. A zöld-fehérek ezzel 2–0-ra megnyerték az egyik csapat második győzelméig tartó párharcot.

Küzdelmes, változatos mérkőzésen sokáig pariban volt a Baja, ám az utolsó negyedben az egyébként bajai származású Kiss Gabi triplái a Ferencváros javára billentették a találkozó mérlegét.

A fővárosi csapat a folytatásban az ötödik, a bajai együttes a hetedik helyért küzdhet.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
RÁJÁTSZÁS AZ 5–8. HELYÉRT, 2. MÉRKŐZÉS
BAJAI NKK–NANETTE-FTC 67–73 (15–18, 16–14, 16–16, 20–25)
Baja, 300 néző. V: Király L. Fodor A.
BAJA: Szepsi 8, FÜRTÖS 19/6, BÁLINT 11/3, SZABÓ P. 14, BOZÓKI 14. Cs: Theodorán, Kühn 1, Gorjanácz. Edző: Peresztegi Nagy Ákos
FERENCVÁROS: DARIDA 14/6, Ruják 6, SZLIMÁK 13, Russai 10, Turóczi 7. Cs: KISS G. 16/12, Somogyi A. 7, Reiner. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása: 4. p.: 7-4, 6. p.: 7-10, 11. p.: 18-18, 13. p.: 20-25, 19. p.: 31-30, 21. p.: 31-34, 24. p.: 40-34, 26. p.: 42-46, 31. p.. 49-48, 33. p.: 51-57, 38. p.: 57-59
Kipontozódott: Kiss G. a 39. percben, Theodorán a 39. percben, Szabó P. a 40. percben
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Ferencváros javára
Peresztegi Nagy Ákos: – Az utolsó pillanatig tisztességesen küzdött a csapat, az nyert ezen a mérkőzésen, aki kevesebbet hibázott. Ebben nagyon sokat számított a Fradi rutinja, hiszen tele van sok-sok NB I-es mérkőzésen szereplő kosarasokkal. Van még feladat előttünk: meg akarjuk szerezni a 7. helyet.
Farkas Sándor: – Jelenlegi helyzetünkben az is nagy szó, hogy az 5. helyért küzdhetünk.