Női kosárlabda NB I: az FTC magabiztos sikert aratott a Cegléd ellen

2010.10.30. 19:33
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának kilencedik fordulójában a Ferencváros hazai pályán biztos győzelmet aratott a Cegléd ellen.

A vendéglátók már az első negyedben 31 ponttal vették kedvét a vendégeknek, akik a második félidőben 24 pontot szereztek. A Ferencváros hatodszor győzött a bajnokságban, a Cegléd nyolcadszor veszített, és így sereghajtóként továbbra is nyeretlen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 9. FORDULÓ
NANETTE FTC–CEGLÉDI EKK 82–54 (31–16, 21–14, 20–6, 10–18)
Népliget, 150 néző. V: Gorka, Jurák
FERENCVÁROS: DARIDA 9, Ruják 3, SZLIMÁK 16, Hegedűs R. 6, Russai 6. Cs: Varda 10, Reiner 4, FÜLÖP 11, LANTOS 9, Kováts N. 8, Müller, Hevesi. Edző: Farkas Sándor
CEGLÉD: Szabó B. 6, Baksa 12/3, Dobrowolska 10, Rajnai 2, Pap 3. Cs: Józan 3, Danóczi 2, ORBÁN 16, Filipowicz D., Nagy N. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Kipontozódott: Danóczi (28.p), Szabó B. (32.p)
Az eredmény alakulása: 3.p.: 9-2, 8.p.: 28-12, 13.p.: 40-21, 19.p.: 48-28, 25.p.: 61-35, 32.p.: 74-36, 38.p.: 82-50
Farkas Sándor: – Gratulálok a focistáknak, ott szurkoltunk mi is nekik. Nagyon köszönjük a labdarúgó-mérkőzésről átjövő Fradi-szurkolók lelkes támogatását. Várjuk őket legközelebb is!
Mészárosné Kovács Andrea: – Az első negyedben megijedtünk a magassági és sebességi különbségtől.A második negyed elfogadható játéka után, a harmadik tíz percre ismét hullámvölgybe kerültünk. A végén a cseresorokkal élvezetes játékot tudtunk mutatni.