Női kosárlabda NB I: az FTC hazai sikerével egyenlített a ZTE ellen

2011.03.25. 19:44
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság rájátszásában a negyeddöntő második mérkőzésén a Nanette-FTC hazai pályán 19 ponttal nyert a ZTE ellen, így kiegyenlítette az egyik fél második győzelméig tartó párharc állását.

A vendéglátók az első negyedben tízpontos előnyre tettek szert, amelyből aztán végig profitálni tudtak.

A párharc így Zalaegerszegen dől majd el, ahol a Ferencváros 66–47-re kapott ki az első mérkőzésen.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉS
NANETTE-FTC–ZTE NKK 70–51 (19–9, 15–11, 17–16, 19–15)
Népliget, 300 néző. V: Vígh, Pozsonyi
FERENCVÁROS: Darida 16/6, Ruják 2, SZLIMÁK 21/6, Russai 4, TURÓCZI 8. Cs: Kiss G. 5, Somogyi A. 8, Reiner 4, Fülöp 2. Edző: Farkas Sándor
ZALAEGERSZEG: Bukovszki 13/9, Ambrus 2, Zsovár 2, Szélesy 9, Page 8. Cs: Czukor 3/3, SONYÁK 8, Szalay 6. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása: 4. p.: 4–3. 9. p.: 16–19, 14. p.: 25–13. 19. p.: 33–18. 23. p.: 38–26. 28. p.: 47–30. 32. p.: 51–41. 37. p.: 59–49. 39. p.: 64–49
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc állása: 1–1
Farkas Sándor: – Mi akartuk jobban a győzelmet, ezért sikerült is nyernünk. Mindkét csapat megérdemelné, hogy a négybe kerüljön.
Gáll Tamás: – Nem történt semmi baj, egy–egy az állás, vasárnap jön a folytatás. Nyernünk kell otthon!