Női kosárlabda NB I: a Vasas győzött a nyeretlenek csatájában

2010.10.10. 20:47
A női NB I A-csoportjának ötödik fordulójában két, eddig egyaránt győzelem nélkül álló csapat összecsapásán a hazai pályán játszó és mezőnyből pontosabban dobó Vasas 63–49-re legyőzte a BEAC-ot.

A mérkőzés legjobbja Eördögh Edit volt, annak ellenére is, hogy az utolsó negyedben kevés időt töltött a pályán. A játékvezetők igen sokszor össze-vissza fújtak, a legérdekesebb jelenetek azok voltak, amikor mindkét együttes szimpatizánsai reklamáltak – ugyanazon ítéletekért...

NŐI KOSÁRLABDA NB I

VASAS-CSATA–BEAC-ÚJBUDA 63–49 (19–13, 12–12, 14–8, 18–16)

Pasaréti út, 83 néző. V: Gál J., Fodor A.

VASAS: Pál 7, EÖRDÖGH 14/3, Bajnóczi 6, Adamecz 6, Balla B. 9. Cs: Velkey 2, KOVALCSIK 12, Mansare, Mányoky 3/3, Koch 2, Fehér 2, Horváth F. Edző: Diósadi Deák Éva

BEAC: CSICSAI 14/3, Szász, Kisvári 2, Kárász 7, Bagi 1. Cs: Horváth Sz. 4, Zsámár 14/3, Havasi, Katona Zs., Katona Sz. 6, Gróf 1. Edző: Balogh Judit

Az eredmény alakulása. 5. p.: 9–2. 8. p.: 9–10. 9. p.: 15–10. 13. p.: 23–17. 16. p.: 30–18. 19. p.: 31–23. 23. p.: 40–25. 28. p.: 43–33. 36. p.: 52–37. 39. p.: 60–43

Kipontozódott: Bagi (36. p.), Csicsai (37. p.)

Diósadi Deák Éva: – Eördögh Edit igazi vezéregyéniségként játszott, lelkesedése átragadt a fiatalabb játékosainkra is, akik a második félidőben teljesítményükkel felnőttek mellé. Örülünk az első győzelmünknek.

Balogh Judit: – Túl sok volt a zavaró tényező. A bírók sárgában voltak, a jegyzőkönyvben pedig túl sok Horváth és Katona nevű játékos szerepelt.

1. Pécs 2010 4 4 371–217 1.000
2. SEAT Lami Véd Győr 4 4 320–226 1.000
3. MKB-Euroleasing Sopron 5 5 400–288 1.000
4. Szeviép-Szeged 4 4 325–241 1.000
5. Nanette FTC 5 3 2 326–327 0.800
6. Bajai NKK 2 1 1 151–154 0.750
7. Szolnoki NKK 4 2 2 264–301 0.750
8. ZTE NKK 5 2 3 338–364 0.700