Női kosárlabda NB I: a Szeged győzött Győrben, így elődöntős

2011.03.29. 19:48
A Mediteam-Szeged bravúros, 76–72-es győzelmet aratott idegenben a Győr ellen a női kosárlabda NB I negyeddöntőjének harmadik, mindent eldöntő mérkőzésén, így a párharcot 2–1-re megnyerve bejutott a legjobb négy közé.

Az elődöntőben a Szeged a Sopronnal, a Pécs pedig a Zalaegerszeggel csap össze.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
SEAT LAMI-VÉD GYŐR–MEDITEAM SZEGED72–76 (19–17, 22–18, 18–19, 13–22)
Győr, 200 néző. V: Vígh P., Hegedűs T.
GYŐR: Semsei 2, Simon 6, Carsson 14, Kovács K. 8/6, Hollingsworth 10. Cs: Delmis 5, Englert 4, Kublina 11, Horváth Zs. 3, Vida 9/6. Edző: Tapody Péter
SZEGED: LAKLÓTH 12, Lengyel 2, RASHEED 9, ROGLIC 17/3, ZSERZSERUNOVA 17/3. Cs: Fejes, SZAZONENKO 15/9, Kováts 2, Farkasinszki 2. Edző: Mészárosné Kovács Andrea
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–0. 6. p.: 6–9. 8. p.: 12–15. 13. p.: 22–19. 16. p.: 31–25. 26. p.: 52–46. 28. p.: 53–54. 33. p.: 59–59. 37. p.: 65–65. 39. p.: 72–74
Kipontozódott: Simon Zs. (37. p.)
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2:1, a Szeged javára
Tapody Péter: – Nagy csalódás ez számunkra! Az őszünk sem volt túl szép, de a tavaszunk tragikusra sikerült. Rossz irányt vett hároméves fejlődési tendenciánk, sürgősen vissza kell találnunk a helyes útra.
Mészárosné Kovács Andrea: – Borult a papírforma! A játékosok bebizonyították, hogy az erősebb csapatot is képesek legyőzni, kivételes akaraterejüket bizonyították a lányok.