Női kosárlabda NB I: a Sopron könnyed győzelmet aratott Baján

2011.02.21. 19:59
A Sopron 95–56-ra győzött Baján a női kosárlabda NB I hétfői mérkőzésén. A hazaiak az első és a harmadik negyedben teljesen egyenrangú ellenfelei voltak az Euroligában edződött ellenfelüknek (az egyiket meg is nyerték 1 ponttal), a második, illetve negyedik játékrészben viszont támadásban nagyon harmatos teljesítményt produkáltak.
NŐI KOSÁRLABDA NB I
22. FORDULÓ
BAJAI NKK – MKB-EUROLEASING SOPRON 56–95 (21–21, 8–27, 25–24, 2–23)
Baja, 300 néző. Vezette: Szabó G., Maár G.
BAJA: SZEPSI 10/3, FÜRTÖS 15/9, Bálint R. 12/3, Bozóki 9/3, Budimir 4. Cs:Szabó P. 4, Gorjanácz, Kühn, Balogh J., Kalocsai, Krasznai 2. Edző: Peresztegi Nagy Ákos.
SOPRON: HONTI 10, Holt 10, COLEMAN 12/3, KRIVACSEVICS 16, TAMANE 21. Csere: Horti 6, Németh B. 4, Eördögh, 6, Fűrész 4, Varga Zs. 6.
Az eredmény alakulása: 4. p.: 9-6, 6. p.: 14-12, 8. p.. 14-17, 11. p.: 25-23, 14.p.: 25-32, 20.p.: 29-48, 24.p.: 37-60, 25.p.: 45-60, 30.p: 54-72, 38.p: 54-89
Kipontozódott: Bozóki a 40. percben
Peresztegi Nagy Ákos: – Amit elterveztünk a mérkőzésre és amit kértem a lányoktól, azt maradéktalanul megvalósítottuk. Nem akartam most a vezéregyéniségeimet túl sokat játszatni, mert szombaton kulcsfontosságú meccsünk lesz a BEAC ellen. Egy negyedet döntetlenre hoztunk, egyet 1 ponttal megnyertünk, ez önmagáért beszél!
Székely Norbert: – Tizenöt percig jól védekeztünk, ez most elég volt a meccs megnyeréséhez. Nagyon jó felkészülési mérkőzést játszottunk a Baja ellen, remélem, hogy ennél még csak jobbak leszünk!