Női kosárlabda NB I: a Pécs és a ZTE is magabiztosan nyert

2011.11.13. 20:04
Két viszonylag sima hazai győzelmet hozott a női kosárlabda NB I 8. fordulójának két vasárnapi mérkőzése: a Pécs 82–58-ra verte meg a Baját, a Zalaegerszeg 80–57-re az Atomerőmű KSC-t.

Mindkét mérkőzés szoros volt eleinte: a Pécs a nagyszünetig nem tudott elhúzni a Bajától, hogy aztán a második félidőt 39–25-re megnyerje és magabiztosan győzzön. A Baja 57–46-ig látótávolban tartotta a pécsieket, akiknek aztán Sarok Nikolett tempója adta meg a jelet a döntő rohamra: a házigazdák egy 12–0-s szériával léptek el végleg.

Az Atomerőmű még három negyed után is bizakodhatott (ekkor 62–51-re vezetett a ZTE NKK), viszont egy hosszas kosárcsend és ennek következtében egy 14–0-s hazai sorozat döntött.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
8. FORDULÓ
PÉCS 2010BAJAI NKK 82–58(15–14, 28–19, 18–13, 21–12)
Pécs, 800 néző. V: Valovics, Balogh Gy., Jurák
PÉCS: RAKSÁNYI 13, SAROK 9, QUIGLEY 13, Horváth L. 8, MURPHY 20. Cs: Laczi 7, Pilav 4, Csutorás 4, Szamosi 4, Balla. Edző: Zseljko Dokics
BAJA: SCSEKICS 14/3, Szepsi 12/6, Theodoreán, Szabó P. 12, Bozóki 12/6. Cs: Kühn 2, Kovács D. 4, Ferencz, Gorjanácz 2. Edző: Sztevan Csupics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 4–0. 6. p.: 10–4. 13. p.: 19–20. 17. p.: 32–26. 26. p.: 53–42. 33. p.: 69–46
Kipontozódott: Theodoreán (25. p.), Szabó P. (38. p.)
Zseljko Dokics: – Egy húszéves átlagéletkorú csapatnak, mint amilyen a miénk, ez igazi rangadó volt, amelyen különösen a második félidővel vagyok elégedett.
Sztevan Csupics: – Tudtuk, hogy a Pécs jobb csapat, s szerintem az volt a lényeg, hogy játsszunk ellene egy jót, de nem értem, hogy az eleve jobbakat miért segítik még a játékvezetők is.

ZTE NKKATOMERŐMŰ KSC SZEKSZÁRD 80–57 (25–22, 18–15, 19–14, 18–6)
Zalaegerszeg, 200 néző. V: Papp P., Sabáli L., Németh A.
ZALAEGERSZEG: BUKOVSZKI 16/3, SZALAY 15, SZÉLESY 13, Varga Zs. 9, Horváth Zsó 11. Cs: Ambrus 7/3, Czukor 9. Edző: Gáll Tamás
SZEKSZÁRD: Medgyessy 4, Baksa 6, Szemerédi 5, Fejes 6, CZVETÁNOVICS 13. Cs: HAJDÚ 10/9, Demeter, Bálint 2, Pap 7, Tamis 2, Zele 2. Edző: Magyar Gergely
Az eredmény alakulása. 6. p.: 17–13. 13. p.: 30–29. 23. p.: 44–39. 28. p.: 58–51. 34. p.: 72–51
Kipontozódott: Demeter (27. p.), Baksa (38. p.), Ambrus (40. p.)
Gáll Tamás: – Először magunkat kellett legyőznünk ahhoz, hogy ebből az álmos játékból kizökkenjünk, utána már egyértelmű volt a találkozó kimenetele.
Magyar Gergely: – Gratulálok az ellenfélnek, megérdemelten nyert. Nekünk még nagyon sokat kell gyakorolnunk és tanulnunk.
7. Vasas 8 3 5 421–463 0.688
8. DKSK MISI 8 2 6 480–550 0.625
9. Ceglédi EKK 8 2 6 467–603 0.625
10. BSE-FCSM 8 1 7 407–605 0.563
11. Atomerőmű KSC 8 1 7 497–642 0.563
12. ELTE-BEAC Újbuda 8 8 403–651 0.500