Női kosárlabda NB I: a Pécs és a Sopron után elődöntős a ZTE is

2011.03.27. 19:22
Bejutott a női kosárlabda NB I elődöntőjébe a ZTE NKK csapata, miután elsősorban kiváló, 20–8-as harmadik negyedének köszönhetően simán, 19 ponttal győzött a Nanette FTC ellen.

A zalaiakat a kitűnően játszó, 26 pontot, 7 lepattanót és 7 asszisztot jegyző Bukovszki Mónika húzta, „szárnysegédeivel", a 17 ponttal és 14 lepattanóval dupla duplát elérő Danielle Page-dzsel és a 14 pontos Szalay Virággal együtt. A hazaiak legeredményesebbje Ruják Nóra volt 15 ponttal.

Előzőleg az MKB-Euroleasing Sopron és a címvédő Pécs 2010 már biztosította a helyét a legjobb négy között.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 3. MÉRKŐZÉS
ZTE NKK–NANETTE FTC 83–64 (22–20, 20–18, 20–8, 21–18)
Zalaegerszeg, 600 néző. V: Győrffy, Hegedűs
ZTE: BUKOVSZKI 26/12, AMBRUS 10/6, Zsovár 8/6, SZÉLESY 6, PAGE 17/3. Cs: SZALAY 14/3, Czukor 2, Sonyák, Góth, Mester, Dukai. Edző: Gáll Tamás
FTC: DARIDA 12, RUJÁK 15/3, Szlimák 10, Russai 2, Turóczi 6. Cs: Somogyi 8, Reiner 8, Kiss 3/3. Edző: Farkas Sándor
Az eredmény alakulása. 5. p.: 10–10. 15. p.: 34–30. 25. p.: 49–40. 35. p.: 70–54.
Kipontozódott: Ambrus (33. p.)
Gáll Tamás: – Sikerült feltennünk az i–re a pontot. Egész évben ezért dolgoztunk. Ezzel történelmet írtunk, gratulálok a csapatunknak.
Farkas Sándor: – A harmadik negyedben mi minden dobást kihagytunk, ezzel nem sikerült a négy közé jutnunk. Öröm viszont, hogy junior csapatunk bajnoki aranyat nyert. Gratulálok a zalaiak továbbjutásához.
Az egyik csapat második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–1 a ZTE-nek