Női kosárlabda NB I: a Pécs 29 ponttal nyert a Cegléd ellen

2011.12.20. 20:22
A Pécs 2010 női kosárlabdacsapata hazai pályán 88–59-re nyert a Cegléd ellen a bajnokság 14. fordulójának keddi mérkőzésén. A ceglédiek jól kezdtek az összecsapáson, az első negyed végén mindössze egy ponttal ment a hazai csapat, a második negyedben viszont mindössze hét pontra voltak képesek a vendégek, és ez eldöntötte a találkozót.
NŐI KOSÁRLABDA
14. FORDULÓ
Pécs 2010–Ceglédi EKK 88–59 (22–21, 31–7, 18–20, 17–11)
Pécs, 600 néző. V: Horváth A., Benedek Z., Németh S.
PÉCS: TÖRÖK SZ. 13/3, QUIGLEY 21/6, Raksányi 8, Horváth L. 8/3, MURPHY 19. Cs: Balla D. 4, Csutorás 4, Végh P., Pénzes 1, Szamosi 10. Edző: Zseljko Djokics
CEGLÉD: ORBÁN 22/9, CYMMER 13/3, Ruttner R., Sosnowska 7, Serbán. Cs: Dobrowolska 11, Vass, Filipovics, Kobolák 6. Edző: Ujhelyi Gábor
Az eredmény alakulása. 2. p.: 2–7. 6. p.: 13–9. 13. p.: 27–21. 18. p.: 45–25. 24. p.: 60–38. 28. p.: 70–46. 36. p.: 81–52
Kipontozódott: Serbán (28. p.)
Zseljko Djokics: – Mai győzelmünkkel megkoronáztuk egész éves teljesítményünket: kétezer-tizenegyben két döntőt játszottunk, bejutottunk az Euroliga tizenhat legjobb csapata közé, s idén is a mezőny legfiatalabb csapataként az élmezőnyben vagyunk.
Ujhelyi Gábor: – Felemás érzéseim vannak, szép megoldásaink voltak támadásban, de nagyon gyengén védekeztünk.

6. Bajai NKK 13 6 7 859–901 0.731 19
7. DKSK MISI 13 5 8 822–892 0.692 18
8. Vasas 13 4 9 730–800 0.654 17