Női kosárlabda NB I: a Sopron és a ZTE is bejutott az elődöntőbe

2012.03.28. 19:45
Teljessé vált a női kosárlabda NB I elődöntőjének mezőnye, miután a Sopron és a ZTE is megnyerte negyeddöntőbeli párharcát.

A címvédő soproniak 74–56-ra győztek Szekszárdon, míg a zalaiak 59–50-re verték meg idegenben a Ferencvárost a hazai pályán aratott diadaluk után.

NŐI KOSÁRLABDA NB I
NEGYEDDÖNTŐ, 2. MÉRKŐZÉSEK
FERENCVÁROS–ZTE NKK 50–59 (12–13, 11–19, 15–10, 12–17)
Népliget, 250 néző. V: Cziffra, Hegedűs T., Frányó
FERENCVÁROS: Englert 6/6, Ruják 4, SZLIMÁK 17/3, Kovács K 2, Turóczi 2. Cs: Tamás 2, Hegedűs R. 5, Russai 4, SÜLE 8. Edző: Farkas Sándor
ZALAEGERSZEG: BUKOVSZKI 19/9, Zsovár 6/3, Vida 6, SZÉLESY 12, HORVÁTH ZS. 4. Cs: Czukor 5, Varga Zs. 2, SZALAY 5/3. Edző: Gáll Tamás
Az eredmény alakulása. 3. p.: 6–7. 8. p.: 12–11. 14. p.: 15–15. 17. p.: 17–22. 24. p.: 29–34. 28. p.: 33–42. 33. p.: 38–49. 38. p.: 43–55
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0 a Zalaegerszeg javára
Farkas Sándor: – Amikor meg lehetett volna nyerni a mérkőzést, akkor a legnagyobb helyzeteket is sikerült kihagynunk, az ellenfélnek pedig még háttal állva is sikerült betalálnia. Gratulálok a zalaiaknak!
Gáll Tamás: – Úgy érzem, hogy a két meccs alapján a jobbik csapat megérdemelten jutott a négy közé. Gratulálok a lányoknak, ismét bebizonyították, hogy mekkora nagy szíve van a CSAPATNAK.

ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD–UNIQA-EUROLEASING SOPRON 56–74 (12–16, 17–20, 11–22, 16–16).

Szekszárd, 150 néző. V: Kiss L., Vétek, Maár.
Szekszárd: Tamis 3/3, Demeter 2, Bálint 8, ZELE 13, Cvetanovics. Csere: Baksa 4, Pap 4, Medgyessy, FEJES 17/3, Hajdu 2, Marics 3. Edző: Magyar Gergely.
Sopron: FŰRÉSZ 15, Czank 5, ZAVECZ 11, KURASOVA-GORBUNOVA 14, Horti 7. Csere: KRNJICS 19, Szabó F. 2, Licskai 1, Böröndy. Edző: Székely Norbert.
Az eredmény alakulása. 3. perc: 6–0, 5 perc: 6–6, 13. p.: 12–22, 19. p: 25–32, 25. p.: 36–50, 35. p.: 44–71.
Az egyik fél második győzelméig tartó párharc végeredménye: 2–0, a Sopron javára.
Magyar Gergely: – Úgy érzem, nem vallottunk szégyent hazai pályán az újdonsült kupagyőztes ellen. Sok játékelemet tudtunk gyakorolni, ami reményeim szerint hasznos lesz a következő körre.
Székely Norbert: – Elértük a célunkat azzal, hogy bejutottunk a négy közé, bár a játékunk hagyott némi kívánni valót maga után. Ugyanakkor a Szekszárd is sokat fejlődött a bajnokság kezdete óta.

A 9–12. HELYÉRT, 1. MÉRKŐZÉS
Ceglédi EKK–BSE-FCSM 74–66