Női kosárlabda NB I: a Diósgyőr 21 ponttal kapott ki Sopronban

2011.10.29. 20:14
Az élvonalbeli női kosárlabda-bajnokság alapszakaszának 6. fordulójában a címvédő Sopron hazai pályán 21 ponttal nyert a Diósgyőr ellen. A BSE pályaválasztóként 12 ponttal kapott ki az Atomerőműtől.

Az első félidőben nem kis meglepetést keltve az újonc tartotta a lépést az Euroligában vitézkedő soproniakkal, akik a nagyszünet után állva hagyták az akkor már elfáradó vendégeket. A Sopron megőrizte veretlenségét, a Diósgyőr a nyeretlenségét.

Az első negyedben nyolc, a másodikban kilenc pontot akasztott a Szekszárd vendéglátója, a BSE nyakába, utóbbinak sok is volt a teher. A folytatásban hiába próbált meg kapaszkodni, nem tudta elkerülni a vereséget. A Szekszárd öt vereség után először győzött, a BSE hatodszor is vereséget szenvedett.

NŐI KOSÁRLABDA NB I, ALAPSZAKASZ, 6. FORDULÓ
UNIQUA-EUROLEASING SOPRON–DKSK-MISI 67–46 (15–15, 17–15, 21–6, 14–10)
Sopron, 300 néző. Vezette: Németh Cs., Horváth A., Németh S.
SOPRON: FEGYVERNEKY 12, Zavecz 9, Kurasova 4, Krivacsevics 3, HORTI 11. Csere: Fűrész 8, Krnjics 7, CZANK 5/3, Licskai 7/3, Böröndy 1. Edző: Székely Norbert
DKSK: HADZOVICS 16/6, Farkasinszki 4, Reiner 8, Skorics 6, Budimir 4. Csere: Czirják, Szabó B. 2, Kántor 4, Ocsenás 2. Edző: Milen Vukicsevics
Az eredmény alakulása. 3. p.: 2–4. 5. p.: 5–6. 8. p.: 9–1. 12. p.: 18–15. 16. p.: 23–20. 19. p.: 30–28. 24. p.: 38–30. 27. p.: 47–34. 29. p.: 53–34. 33. p.: 56–40. 38. p.: 63–44
Kipontozódott: Skorics a 38., Czirják a 39. percben
Székely Norbert: – Ezen a találkozón elég volt egy negyednyi jó játék a győzelemhez.
Milen Vukicsevics: – Örülök, hogy egy Euroligás csapat ellen ilyen sokáig egyenrangú ellenfelek voltunk.
BSE-FCSM–ATOMERŐMŰ-KSC SZEKSZÁRD 65–77 (15–23, 14–23, 18–14, 18–17)
Városmajor, 200 néző. Vezete: Frányó, Surányi, Tőzsér
BSE: SZONDY 14, Orsó 7, Karlócai 3/3, HEGEDŰS M. 12, Bagi 6. Csere: Tiba 6, Sonyák 12, Szabó V., Miháczi, Varga B., VUKOV 5/3. Edző: Puskás Artúr
SZEKSZÁRD: Medgyessy, Bálint 7/3, Demeter, FEJES R. 20/3, CVETANOVICS 20. Csere: SZEMERÉDI 13/3, LICINA 11, Baksa 3, Hajdú 3/3, Pap, Zele. Mb. edző: Szabó Noémi
Az eredmény alakulása. 4. p.: 5–4. 8. p.: 11–16. 13. p.: 15–25. 17. p.: 21–36. 24. p.: 37–52. 28. p.: 45–58. 32. p.: 51–60. 35. p.: 53–67. 38. p.: 59–76
Kipontozódott: Szondy a 40. percben
Puskás Artúr: – Az első félidőben bátortalanul és dekoncentráltan játszottunk, rutinos ellenfelünk ezt könyörtelenül kihasználta. A második játékrészben már azzal az akarattal léptünk pályára, amit tudunk, ám tetemes hátrányunkat már nem sikerült ledolgozni.
Szabó Noémi: – Ezt a győzelmet néhai nagyapámnak, Szabó Ödön emlékének ajánlom, aki a BSE-vel hétszeres bajnok és kupagyőztes volt. Szegény, most biztosan vívódott a mennyországban, de a családi kötelék erősebbnek bizonyult. Vasárnap lenne nyolcvanöt éves.

9. Atomerőmű KSC 6 1 5 390–454 0.583
10. DKSK MISI 6 6 354–454 0.500
11. BSE-FCSM 6 6 283–484 0.500
12. ELTE-BEAC Újbuda 6 6 277–503 0.500